Nový Google Pixel 4 zaznamenal řadu problémů od doby, kdy byl uveden do prodeje, což se stalo v říjnu. Někteří uživatelé hlásili problémy s výkonem nebo baterií. Nově se ale začíná objevovat problém, který ovlivňuje displej, konkrétně mizení oleofobní vrstvy u Pixel 4 a Pixel 4XL.

Jak uvedli na webu Android Central, tato ochrana se začíná zhoršovat u některých Pixelů 4, včetně kusu, který měli v ruce. Tento problém se začal objevovat během několika týdnů a po pouze mírném používání. Může se jednat o ojedinělé případy. Pamatujeme si ale, že Pixel 2 byl ve své době slavný tím, že vykazoval velmi podobné zhoršení, které se objevovalo i v některých zařízeních Pixel 3 a Pixel 3 XL.

PIXEL 4: vadná oleofobní ochranná vrstva?

Oleofobní vrstva, kterou výrobci přidávají k většině zařízení s dotykovou obrazovkou, je povlakem, který displeji pomáhá odpuzovat oleje, vodu, otisky prstů a lehké škrábance. Technicky je povlak obvykle lipofobní a hydrofobní. Což je vlastnost, která vám pomůže používat telefon celý den. Takže se můžete displeje dotýkat mastnými prsty, a to bez toho, aby obrazovka vypadala jako by na ní přistál (např.) kousek pizzy. Je obvyklou praxí nedávat tento druh povlaku na skleněnou zadní stranu telefonů, protože tam zase potřebujete dosáhnout určité přilnavosti prstů na panelu.

Pixel 4

Jak vidíte na fotografii výše, Pixel 4 začal tuto ochrannou vrstvu ztrácet. Vypadá to tedy, že zjevně nemá dostatečnou kvalitu, jako tomu bylo u předchozích modelů. Podle zdroje se tento problém objevil po pěti týdnech používání.

Je zde řešení?

Řešením může být umístění dodatečné ochrany displeje, ať už z vysoce kvalitního tvrzeného skla nebo levnějšího plastu. V obou případech obvykle zahrnují oleofobní ošetření, aby se zabránilo „zamatlání“ displeje. No a teď se uvidí, zda se jedná o masivnější problém pro model Pixel 4 nebo se jedná o problém, který postihuje pouze konkrétní kusy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.