Už za pár dnů, konkrétně 5 prosince/decembra, bude v Číně představena řada telefonů Huawei Nova 6. Měla by čítat dva, nebo i tři modely, a to Huawei Nova 6 5G, Nova 6 a Nova 6 SE. Dva telefony už prošly několika certifikacemi, včetně 3C. A verze s podporou 5G byla také otestována v Geekbench. Díky tomu můžeme potvrdit některé z parametrů telefonu. Kromě toho se podíváme i na výsledky a skóre, které telefon v Geekbench nasbíral.

Hlavním klíčovým parametrem Huawei Nova 6 5G je typ použitého procesoru. Zde můžeme potvrdit čipset Kirin 990 s modemem Balong 5G. Bude tedy po nedávno vydaném modelu Honor V30 dalším zařízením, které tento procesor dostane. Dodejme, že Kirin 990 je postaven na 7nm výrobní technologii a jeho základní takt u verze s Balong 5G je 1,86 GHz. Z testovacího výpisu lze dále vyčíst, že přístroj byl testován s posledním operačním systémem Android 10 a operační pamětí 8 GB. Co se týče výsledků, tak v Single-core testu nasbíral Nova 6 5G 3821 bodů a ve více jádrovém testu pak 11963 body.

K dalším parametrům, které jsou u tohoto chystaného telefonu očekávány, patří IPS LCD displej s úhlopříčkou 6,57 palce a oválnou „dírou“ pro duální přední kameru. Ta by měla mít rozlišení 32 MPix a 8 MPix. Měli bychom zde najít i režim pro noční focení selfie. Přední kamerou se údajně budou dát pořídit i širokoúhlé snímky se záběrem až 105 stupňů. Zadní fotoaparát by měly tvořit čtyři snímače z nichž jeden by měl mít 60 MPix. Baterie my měla mít kapacitu 4000 mAh a díky výpisu 3C víme, že bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 40 W. Vzhledem k použitému typu displeje bude snímač otisků prstů uložen na jedné z hran telefonu. Tipaři odhadovaná cena je zhruba 3499 jüanů, což je v přepočtu 497 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.