DxOMark je platforma, která je známá především testy fotoaparátů chytrých telefonů. Ovšem nově začali testovat i audio a jedním z telefonů, který prošel audio testy je i herní stroj Asus ROG Phone 2. Ten byl představen o letošních prázdninách a jako první telefon byl osazen procesorem Snapdragon 855 Plus. Samozřejmě má také spoustu herních vychytávek. Jeho zadní fotoaparát je duální se snímači 48 MPix a 13 MPix. Ten ale, těžko říct proč, testován nebyl a pravděpodobně ani nebude. Místo toho se testeři z DxOMark zaměřili na jeho audio výstup.

Asus ROG Phone 2 má duální stereo reproduktory s podporou DTS:X. Každý z reproduktorů má vlastní zesilovač a najdeme zde i mikrofon pro potlačení šumu. Při testech byl měřen výkon jak u přehrávání zvuku z vestavěných reproduktorů, tak i nahrávání zvuku pomocí vestavěného mikrofonu. ROG Phone 2 se v porovnání s ostatními telefony se systémem Android vyrovnal s testy poměrně dobře. Jeho celkové skóre je 69 bodů. V testech přehrávání zvuku dosáhl na 70 bodů a při testech záznamu zvuku pak na 64 body. S tímto výsledkem se umístil v těsním závěsu za telefonem Huawei Mate 20 X, který dostal 75 bodů. Jeho výsledky jsou ovšem než mají například Samsung Galaxy Note 10+ nebo OnePlus 7 Pro.

Výsledky testů

Jako hlavní klady při přehrávání audia hodnotí testeři celkově dobrý výkon a plnost zvuku. Zejména pak u přednesu zvuku u her. Velmi dobrá je i hlasitost a přesná reprodukce. Mezi hlavní nedostatky řadí testeři rušivé frekvenční artefakty při vysoké hlasitosti a také nízkou úroveň basů. U záznamu zvuku si testeři pochvalují jen minimum artefaktů i při vysoké hlasitosti, celkově dobrou úroveň záznamu a následně i solidní reprodukci. Mezi nedostatky u záznamu zvuku patří nízká hlasitost záznamu a nízká úroveň basů. Hlasové záznamy, například ze schůzek nebo jednání znějí příliš uměle a šumí. Celkově však lze říci, že Asus ROG Phone 2 obstál dobře jako telefon určený především pro hraní her, u kterých je zvukový přednes dobrý. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.