Rok 2019 byl rokem, ve kterém jsme byli svědky zmizení tradičních čteček otisků prstů, ve prospěch těch, které byly umístěny pod displejem (ultrazvukové čtečky otisků prstů a optické senzory). Samozřejmě, že dokážeme stále najít několik modelů, které využívají tradiční senzory na boku nebo na zádech telefonu. Tato řešení se však stávají stále vzácnější, zejména nyní, když i zařízení střední střídy mají integrovaný senzor pod displejem.

Většina z nich je optická (tedy založená na kameře s vysokým rozlišením, která snímá fotografii otisku prstu), avšak Samsung se rozhodl využít na svých vlajkových lodích ultrazvukovou technologii od Qualcommu a optickou ponechat pro své telefony střední třídy.

Zdá se však, že jihokorejský výrobce je připraven toto rozhodnutí minimálně podrobit přezkoumání, alespoň podle některých jihokorejských zdrojů.

Ultrazvukové čtečky otisků prstů a problémy Samsung Galaxy S10

ultrazvukové čtečky otisků prstů

Galaxy S10 totiž trpěl známými problémy s odemknutím, které vedly některé české banky k zákazu přístupu do jejich bankovnictví přes čtečku otisků prstů. Protože právě díky ultrazvukové nebo chcete-li ultrasonické technologii se objevila kritická chyby, která vyžadovala nouzovou opravu.

Stručně řečeno, je pravděpodobné, že Samsung chce tuto zkušenost uzavřít a více se s ní již nepotýkat u budoucích modelů. Vypadá to tedy jako jasná volba optického senzoru pro budoucí vlajkové lodě Samsungu. Qualcomm, zdá se, ale ještě neřekl poslední slovo. Chystá se totiž představit své ultrazvukové řešení druhé generace. A to by se mělo stát při příležitosti prosincového představení CPU Snapdragon 865. Jakou technologii tedy najdeme pod displejem Samsung Galaxy S11, tak tedy ještě nemůžeme s jistotou říci. Na co byste si tipli vy? Ultrazvuk druhé generace nebo optickou čtečku? Dejte nám vědět v komentářích.