Jak jsme psali jen před pár hodinami, tak se oficiální představení nových telefonů řady Redmi K30 očekává už 10. prosince, takže fanoušci už pomalu brousí kladiva na prasátka. Ostatně minulá generace K20 a K20 Pro (neboli Xiaomi Mi 9T a 9T Pro v našich končinách) se zařadila mezi velmi úspěšné kusy. Tentokrát se ale podle analytiků tvůrci nespokojí s pouhými dvěma modely a kromě základních variant K30 a K30 Pro by se měly objevit na trhu i jejich 5G varianty. To nás až tak moc upřímně nezajímá, takže jsou mnohem zajímavější první snímky samotného Redmi K30 spolu s údajnými specifikacemi.

Na zveřejněných snímcích můžeme vidět přední panel chystaného telefonu v celé své kráse, včetně oválného „průstřelu“ displeje v pravém horním rohu pro umístění selfie kamerek. Pro mnohé se jedná o krok zpět, protože by raději měli v ruce opět telefon s maximální plochou ničím nerušeného displeje díky vysouvacímu modulu selfie kamerky, podobně jako u minulé generace. Bohužel doba pokročila a trh si podle tvůrců žádá ve své většině právě moderní „průstřely“. Můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno.

A na sociální síti Weibo se objevil i velmi podrobný soupis specifikací Redmi K30 4G, takže hurá na ty největší „špeky“. Podle výpisu by měl telefon dostat do vínku 6,6-palcový LCD displej od BOE s poměrem stran 20:9 a 120 Hz obnovovací frekvencí, což ale znamená opět pro mnohé krok zpět vynecháním AMOLED displeje a migrací čtečky otisků na bok telefonu. Procesorem pak bude Snapdragon 730G spolu se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti, baterie bude mít kapacitu 4500 mAh a bude podporovat 27W rychlo-nabíjení.

Zadní fotoaparát by měl mít hned čtyři senzory – 64 Mpix + 8 Mpix telefoto+ 13 Mpix ultra-wide + 2 Mpix a duální selfie kamerka pak 20 Mpix + 2 Mpix senzory. Zapomenout nesmíme ani na přítomnost NFC čipu, IR blasteru, 3.5 mm audio jacku nebo systému MIUI 11 založeného na Androidu 10. Podle prvních odhadů by se cena základního modelu měla pohybovat kolem 1999 juanů (asi 284 dolarů), což není špatné, ale ani dech beroucí. Tak uvidíme jak se pochlapí s Pro verzí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.