Včerejší představovačka značky Honor byla na nové produkty opravdu pořádně bohatá a na své si přišli asi všichni. Hlavní hvězdou celé šou byly samozřejmě telefony Honor V 30 a V30 Pro, ale celý záběr byl opravdu masivní a došlo i na sluchátka a spoustu dalších menších doplňků. Zapadnout by ale rozhodně neměly dva nové notebooky řady Honor MagicBook, jeden s 15-palcovým displejem a jeden se 14-palcovým, protože bylo oficiálně potvrzeno zástupci firmy, že dorazí poprvé i na mezinárodní trhy. Čas otvírat šampaňské.

Kromě zmíněné úhlopříčky displeje jsou oba modely MagicBook identické a specifikace tak můžeme vypsat pro oba zároveň. Displej má FullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) a tedy 16:9 poměr stran, rámečky se smrskly na pouhé 4.8 mm a . Uvnitř pak najdeme procesor AMD Ryzen 7 3700U spolu s až 16 GB RAM a 512 GB PCIe SSD diskem. Jako grafická karta pak poslouží AMD Radeon RX Vega 10, která sice nepatří k úplné současné špičce, ale svoji práci rozhodně zastane.

Notebooky jsou samozřejmě s kovovým tělem a zpracování bude opět špičkové, navíc nepůjde o žádné těžké obry, 15-palcová verze má jen 1.53 kg. Konektivita zahrnuje dual-band Wi-Fi, Bluetooth 5.0, USB 3.0 port, USB 2.0 port, USB Type-C port nebo HDMI. Baterie má kapacitu 56 Wh a slibuje výdrž zhruba 9.5 hodiny na přehrávání videa a mnohem více pro kancelářskou práci. Čtečka otisků prstů je navíc integrovaná do zapínacího tlačítka a webkamera je skryta v klávesnici.

K mání budou notebooky Honor MagicBook k dostání ve stříbrné a šedé barvě, přičemž první předprodeje v Číně by měly začít už na začátku prosince. Ceny budou samozřejmě odlišeny podle paměťové výbavy a také softwaru, protože budeme mít na výběr mezi Windows a Linuxem. Větší model začíná na 3299 juanech (asi 470 dolarů), menší pak na 3599 juanech (asi 511 dolarů). Datum mezinárodní dostupnosti potvrzeno zatím nebylo, ale je důležité, že na tento fakt vůbec dojde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.