Značka Vivo se chystá na prosinec/december, kdy hodlá představit své novinkové modely Vivo X30 a X30 Pro. Přesný termín představovačky zatím není stanoven, ale odhaduje se, že by to mělo být těsně před koncem letošního roku. O chystaných telefonech se s jistotou ví jen to, že budou osazeny procesorem Exynos 980 s podporou 5G z dílen společnosti Samsung. Exynos 980 je postaven na 8nm výrobní technologii a měl by být prvním čipsetem s architekturou jader Cortex-A77. Jako GPU je zde použita Mali-G76 MP5. Dále se očekává, že tento čipset doplní 8 GB operační paměti, případně až 12 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště.

Displeje telefonů řady Vivo X30 by mohly mít úhlopříčku 6,5 palce a 6,89 palce, oba budou typu AMOLED. Za povšimnutí stojí i foto výbava, na kterou se dnes podíváme zblízka. Na čínském Weibo se totiž objevily upoutávky na hlavní fotoaparát modelu X30. Podle nich bude modul kamery vertikálně uložen v levém horním rohu zadního panelu a bude mít čtyři snímače. Jejich rozlišení by mělo být 64 MPix, 8 Mpix, 13 MPix a 2 Mpix.

Ohnisková vzdálenost by se měla pohybovat od 16 mm do 135 mm. Světelnost jednotlivých senzorů by měla být f/1.8 až f/3.0. Upoutávky také potvrzují, že jeden ze snímačů bude fungovat jako ultra širokoúhlý objektiv a další jako teleobjektiv s 60× digitálním zoomem a tento senzor bude periskopový. Můžeme se tedy těšit na podobnou foto výbavu, jakou najdeme u telefonu Oppo Reno ve verzi s 10× zoomem. A protože se termín představení nových Vivo strojů blíží, tipaři už také nelení a odhadují jejich cenu. Ta by u Vivo X30 mohla začínat na 3198 jüanech (459 dolarů) a X30 Pro by mohl začínat na 3998 jüanech (573 dolarů). Je však nutno brát v potaz, že ceny nejsou potvrzeny, takže nakonec se možná budou lišit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.