Uživatelé aplikace Facebook si konečně budou moci začít užívat Facebook Dark Mode, nebo chcete-li tmavého režimu na Androidu. A jak bylo hlášeno, již docela dost uživatelů dokázalo přepnout mobilní rozhraní aplikace na Dark Mode.

Jak informovali na webu Android Police, Facebook v současné době nabízí některým uživatelům své aplikace pro Android v tmavém režimu. Na sociálních sítích, jako je Reddit nebo Twitter, již bylo spatřeno vícero příspěvků, které tento režim reportovaly, zejména v Indii, Malajsii a Itálii.

Vzhledem k zvyklostem společnosti se jedná pravděpodobně o test v malém měřítku, který předchází globální nasazení.

Samozřejmě se nejedná o žádné překvapení. Před několika měsíci našel Manchun Wong první stopy tmavého režimu v kódu aplikace pro Android. V poslední době sociální síť také přidala tmavý režim do desktopové verze svého rozhraní. Prozatím ale nevíme, kdy bude tento režim k dispozici pro všechny uživatele systému Android.

Jak je vidno na screenshotech výše, zhruba takto bude vypadat nový Facebook Dark Mode. Jak můžeme vidět, Facebook šel cestou lehce světlejšího pozadí než například u Facebook Messengeru, což já osobně kvituji. Místo tmavě černé je aplikace tmavě šedá. Odstín se ale u jednotlivých uživatelů liší, takže je otázkou, jak finální verze bude vypadat.

Všechny aplikace od Facebooku postupně přecházejí do tmavého režimu. Po Instagramu a Facebook Messengeru přichází řada na hlavní aplikaci, tedy samotný Facebook. Po dokončení nasazení zde, tak zůstane pouze WhatsApp, jehož temný režim je stále ve vývoji.