Kromě nových špičkových modelů telefonů Honor V30 a V30 Pro jsme se dnes od čínského Honoru dočkali oficiálního představení i chytrých hodinek Honor Magicwatch 2. Ty by měly být dostupné na globálních trzích (třikrát hurá) a v porovnání s první generací toho nabídnou mnohem více, včetně výrazně vyšší výdrže na baterii. K dostání budou ve dvou velikostech – 46 mm pro pánskou ruku v černé a hnědé, nebo pro delikátnější ženskou ručku se 42 mm a černou či stylovou barvou Sakura Gold.

Po designové stránce se jedná o hodinky s kruhovým ciferníkem, velmi decentními rámečky a dvojicí hardwarových tlačítek na boku. Poháněny jsou novým čipem Kirin A1 vyvinutým právě pro chytré nositelnosti, takže dorovnávají nedávné sourozence Huawei Watch GT2. Displej je samozřejmě AMOLED, u 46 mm verze se jedná o 1,39-palcový s rozlišením 454 x 454 pixelů a menší 42 mm varianta pak má 1,2-palcový s rozlišením 390 x 390 pixelů.

Hodinky mají integrovaný modul Bluetooth 5.1 a samostatný GPS čip, takže se neztratí ani pro sportovní využití. Koneckonců mají až 15 režimů pro sledování sportovních aktivit, přesné měření srdečního tepu nebo 5ATM voděodolnost. Kromě toho také disponují patentovanou technologií Huawei TruSleep 2.0 pro monitoring a diagnostiku vašich spánkových cyklů včetně 6 nejčastějších poruch. Do 4 GB vnitřní paměti se toho vejde také poměrně hodně. Pozitivní je i inzerovaná výdrž, větší verze by měla vydržet zhruba dva týdny a menší pak týden.

Na globální trhy se Honor Magicwatch 2 dostanou už 12. prosince a evropské ceny nevypadají tentokrát ani nijak moc přestřeleně. Černá 42 mm varianta vyjde na 179 euro, větší 46 mm pak na 189 euro. Evropská cena dámských Sakura Gold nebyla zveřejněna, takže můžeme jen doplnit čínskou cenu se 1399 juany (tedy asi 180 euro). Tak jak se vám levnější verze Huawei Watch GT2 v podobě Honor Magicwatch 2 líbí ?