Příští rok se ponese nejen v duchu 5G sítí, ale zdá se, že na své si přijdou i fanoušci skládacích telefonů. Někteří z etablovaných výrobců už mají takový přístroj ve svém portfoliu a další už na jejich vývoji pracují. Společnost Motorola, která svůj první skládací telefon představila poměrně nedávno už začíná pomýšlet na jeho nástupce. Mohl by mít obchodní název Motorola Razr 2 a jeho koncept si už nechal výrobce patentovat.

Snímky patentového podání se už objevily na síti. Podle náčrtů v patentu lze usoudit, že opět půjde o telefon, který bude sklopný vertikálně. Motorola Razr 2 by tedy měl vycházet z konstrukce svého letošního předchůdce. Co však bude nové jsou boční hrany citlivé na dotyk. Na hranách by mělo být uloženo několik senzorů, které budou reagovat na dotyk a budou schopny zajistit až 20 různých funkcí. Senzory bude možno používat jak v případě, kdy bude telefon složený, tak i v případě, kdy bude rozložený. Funkce spojené s těmito senzory se však budou lišit ve chvíli, kdy bude přístroj zavřený a nebo otevřený.

Z obrázků je také patrno, že Motorola Razr 2 bude mít snímač otisků prstů integrovaný do displeje a nebude mít tak masivní bradu jako jeho předchůdce. Také celkový design bude jiný, kdy hrany nebudou tak výrazně oblé. Samozřejmě musíme brát v potaz, že zatím jde jen o patentové podání a výsledné zařízení nakonec nemusí být realizováno a uvedeno do prodeje. V této chvíli navíc neexistuje žádné potvrzení ze strany výrobce, že by na takovém nebo podobném skládacím telefonu pracoval. Nicméně kompletní patent si můžete prohlédnout zde. V závěru snad ještě dodejme, že první skládací telefon Motorola má parametry spadající spíše do střední třídy, ale jeho cena je skutečně vysoká. A to nejen na americkém trhu. Na náš evropský trh se skládací Razr podívá s ještě vyšší cenovkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.