Velký den představovaček Huawei ještě nekončí a po tabletech či laptopech došlo i na další kousky elektroniky, konkrétně pak něco pro audiofily. A výjimečně to nebude jen nadsazené tvrzení, protože reproduktor Huawei Sound X má opravdu jen ty správné high-end ambice. Vyvinut byl ve spolupráci s francouzskou firmou Devialet, která už má na kontě hezkou řádku high-end audio produktů a jako designová inspirace údajně posloužila zlatí síň v Musikvereinu ve Vídni (a mohu na vlastní hlasivky potvrdit, že akustika je tam opravdu velmi dobrá).

Reproduktor Huawei Sound X se může pochlubit symetrickou konstrukcí, přičemž se ale nejedná o žádného drobečka s výškou 203 mm, průměrem 165 mm a 3.5 kg hmotnosti. Konstrukce reproduktoru využívá NCVM výrobní proces (non-conductive vaccum plating), který v podstatě zaručuje, že kovová textura povrchu nebude v žádném případě narušovat bezdrátový příjem signálu. A materiál je navíc odolný proti poškrábání, vodě a omyvatelný alkoholem.

Výbava zahrnuje dvojice 3.5″ subwooferů (celkem 60W) využívajících SAM technologii pro vylepšení basů a navíc díky unikátní technologii akustického designu Push-Push se ruchy obou subwooferů navzájem vyruší. Doplní je pak šestice 1.5″ 8W středových reproduktorů vyladěných pomocí zvukových algoritmů Huawei Histen. Podle tvůrců se jedná o první chytrý reproduktor s Hi-Res certifikací, basy zvládnou až 40 Hz a celkově intenzita zvuku dosahuje až 93 decibelů bez zkreslení podání. A vše pak jen doplní šestice mikrofonů schopných zachytit zvuk až ze vzdálenosti 5 metrů.

Chytrý reproduktor musí mít i chytré vnitřnosti a tak uvnitř najdeme quad-core procesor MT8518 s 512 MB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Samozřejmostí je dual-band Wi-Fi a Bluetooth 5.0 pro bezdrátové připojení a potěší i NFC pro jednoduché párování s telefony, stačí se jen telefonem dotknout ikony na vrchní straně reproduktoru. K zahození není ani možnost vše spárovat s druhým podobným Smart X pro plné stereo. A v rámci chytré domácnosti by měl být reproduktor kompatibilní opravdu se širokou škálou značek a zařízení.

Do prodeje půjde chytrý reproduktor v Číně za 1999 juanů (tedy asi 284 dolarů) od 5. prosinci a na konci měsíce pak bude k mání i stereo set za 3888 juanů (asi 553 dolarů). Globální dostupnost zatím nebyla potvrzena, ale alespoň v této kategorii nemusí Huawei tlačit bota ve spojitosti s absencí Google Services jako u telefonů, takže můžeme doufat. Jak se vám Huawei Smart X líbí ?