Vodopádový displej, nebo chcete-li displej, který je zakřivený i přes boční hrany telefonu není žádnou novinkou. Své by na toto téma mohla říct například společnost Vivo, která telefon s takovýmto displejem už na svém kontě má a je jím Vivo Nex 3. Také Huawei Mate 30 Pro má displej podobného typu. A nutno dodat, že jak Nex 3 tak Mate 30 Pro jsou k sehnání jen na čínském trhu. Poněkud paradoxní je, že u modelu Nex 3 využilo Vivo displej z dílen Samsung Display. Možná o to víc, že si společnost Samsung nechala vodopádový displej patentovat.

Pravda je sice ta, že patent byl podán už v roce 2017, ale Samsung jej nikdy u svých vlastních telefonů nepoužil. Vodopádový displej je patentován u korejského Úřadu pro duševní vlastnictví, dále u amerického patentového úřadu a dokonce i u Světového úřadu pro duševní vlastnictví. Díky tomu, pokud by jej výrobce chtěl použít, může být Samsung telefon s tímto displejem prodáván v podstatě po celém světě.

Patentové nákresy ukazují, že je obrazovka zakřivena jen po jedné hraně zařízení a ne po obou, jak je tomu u Vivo Nex 3. Ale musíme brát v potaz, že uplynuly už dva roky od patentového podání a je pravděpodobné, že v průběhu času byl tento návrh přepracován. Na nákresech také chybí fyzická tlačítka hlasitosti a zapnutí/vypnutí telefonu. Je tedy možné, že v tomto případě výrobce uvažoval o softwarových tlačítkách. Připomeňme, že například Nex 3 také nemá fyzická tlačítka, ale hrany telefonu jsou citlivé na tlak. Bude tedy jistě zajímavé sledovat, zda tento návrh nakonec bude realizován v praxi a zda se dočkáme telefonu Samsung s vodopádovým displejem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.