Společnost Oppo patří k renomovaným čínských výrobcům s poměrně obsáhlým portfoliem. Jejich telefony se dobře prodávají, a to včetně přístrojů jejich řady Reno. Ta s úspěchem působí nejen na čínském trhu, ale telefony Reno si budují svou pozici i na evropských trzích. Co však společnosti v portfoliu chybí, je vlastní procesor. To by se mohlo do budoucna změnit, protože podle stránek Letsgodigital společnost už nyní pracuje na vývoji vlastního čipsetu, který by měl mít obchodní název Oppo M1.

Podle Letsgodigital podala společnost Oppo žádost o ochrannou známku Oppo M1, a to u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO). Z výpisu EUIPO je patrné, že jde o ochrannou známku pro nový čipset. Žádost byla podána 20. listopadu/novembra 2019, takže je jasné, že jde o čerstvou záležitost a nemůžeme očekávat nějaké bližší údaje o parametrech procesoru. Není také známo v jaké fázi vývoj nového procesoru právě je a ani to, kdy by mohl být představen. Dokonce ani není jasné, zda chystaný čipset bude výhradně používán u přístrojů Oppo, nebo jej společnost bude nabízet i třetím stranám, podobně jako Samsung své čipsety Exynos.

Sice někteří z horlivých tipařů odhadují, že by Oppo M1 mohl být alespoň rámcově představen na MWC v příštím roce, ale tyto úvahy jsou skutečně hodně odvážné. Jedno si však můžeme tipnut už dnes a nebudeme ani moc přehánět. Je pravděpodobné, že nový čipset by mohly využívat i společnosti Vivo a OnePlus u svých strojů. Spadají totiž do jedné skupiny výrobců, BBK. Je také známo, že Oppo dává nemalé investice do výzkumu a vývoje a s vlastním procesorem by tak mohlo zvýšit svou konkurence schopnost a vlastně i rámcovou nezávislost na výrobcích procesorů jako je Qualcomm a MediaTek.