Na 25. listopadu je v Číně naplánovaná velká představovací akce značky Huawei, na které se očekává oficiální start několika velmi zajímavých produktů. Potvrzeny zatím byly dva hlavní taháky této akce, zbrusu nový tablet Huawei MatePad Pro a chytrý reproduktor Huawei Sound X. To však čínské firmě nestačí a dnes se prostřednictvím sociální sítě Weibo pochlubili, že se na akci ukáže i nový model populární a úspěšné řady MateBook D.

Teaser na Weibo toho bohužel příliš neodhaluje a kromě dvojice USB portů a 3.5 mm sluchátkového audio jacku na obrázku ze specifikací není mnoho k vidění. Zatím tak netušíme ani o jakou úhlopříčku se bude jednat a jak výkonný se notebook bude snažit být. Čínští analytici ale očekávají, že nový model MateBook D se bude snažit vybočit z řady zcela novým designem a bude spíše zaměřen na business třídu produktů. To by mohlo znamenat také pořádně „mastnou“ cenu, protože high-end MateBooky ani v minulosti nepatřily zrovna k levným kratochvílím.

Určitě se ale dočkáme další redukce rámečků kolem displeje, protože tím se MateBooky v minulosti proslavily. V rámci současného nadšení pro displeje s vyšší obnovovací frekvencí bych se ani příliš nedivil, kdyby tento trend už pomalu dorazil i do notebooků, ale to jen samozřejmě jen moje spekulace (a zbožné přání). Huawei určitě bude pokračovat v PR kampani pomocí zkratkovitých teaserů na sociálních sítích, ale definitivní odhalení je stejně už jen za pár dní 25. listopadu, takže fandové nebudou ani čekat příliš dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.