Společnost Huawei už zahájila přípravy na svou velkou akci, která se bude konat 25. listopadu/novembra v Číně. Naši pravidelní čtenáři jistě tuší, že na této představovačce bude uveden další tablet společnosti, Huawei MatePad Pro. Proslýchá se, že kromě tohoto tabletu uvede Huawei i další produkty. To, co bude dělat společnost tabletu MatePad zatím není zcela jasné, ale předběžně se mluví například o reproduktorech Huawei Sound X.

Ale pojďme zpět k Huawei MatePad Pro. O většině parametrů se dosud jen spekuluje a jen pár jich je potvrzeno různými certifikacemi. Ani design nebyl dodnes až tak úplně jasný. Vědělo se, že by tablet měl mít „díru“ v displeji pro uložení modulu přední kamery, přídavnou klávesnici a podporu stylusu. V podstatě všechny tyto specifikace může potvrdit první promo video, které je k vidění na YouTube. Navíc je ve videu vidět, že MatePad Pro bude mít skutečně zadní duální fotoaparát uložený v pravém horním rohu zadního panelu. Dále si můžeme povšimnout, že u tabletu najdeme i možnost zobrazení dvou aktivních oken najednou, což je jistě zajímavé.

Samozřejmě u těchto pohyblivých obrázků nemůžeme očekávat, že odhalí kompletně všechny parametry chystaného tabletu, takže i nadále musíme vycházet z toho, co lze vyčíst z certifikačních výpisů, nebo z benchmarkových testů. Je to především osmi jádrový procesor s taktem 1,8 GHz a půjde pravděpodobně o Kirin 990. Operační paměť by měla mít minimálně 6 GB. Jaká bude kapacita vnitřní paměti známo není. Ví se také, že tablet by měl přijít ve dvou verzích. první by měla podporovat Wi-Fi a ta druhá LTE. A protože do prezentace chybí skutečně jen pár dnů, můžeme očekávat, že se k nám snad dostanou i podrobnější informace o parametrech.