Dovedli byste si tipnout jen tak z hlavy nejrychleji rostoucí značku telefonů za třetí čtvrtletí letošního roku ? Myslím, že asi ne, protože se nejedná o žádnou ze starých známých firem. U nás stále ještě poměrně neznámá značka Realme se v poslední době opravdu vyprofilovala a z původně čistě indického bočního projektu OPPO se vypracovala až na světovou sedmičku. Meziroční nárůst za Q3 2019 je pak závratných 808 %. A to je jejich expanze na další trhy včetně evropského stále ještě poměrně v plenkách. Pomoci tomu má i levné Realme 5, které k nám do Evropy míří v následujících dnech.

Nejedná se o první kousek Realme oficiálně dostupný v Evropě, vlajkový model Realme X2 Pro už se v celé řadě států kolem nás prodává od začátku listopadu. Ale i když jde o skvěle vybavený špičkový telefon za výbornou cenu (začínající na 399 euro), tak je přece jen větší poptávka po levnějších kusech. Realme se původně profilovali jako hlavní konkurence Redmi, takže je jen nasnadě pustit do oběhu něco pro střední či nižší třídu. A takovým kusem je právě Realme 5, které bude k mání jen za skvělých 169 euro, případně ještě o 10 euro levněji během prvního týdne prodejů od 27. listopadu.

A za tu cenu rozhodně nedostanete špatný telefon, Realme 5 může nabídnout 6,5-palcový displej s HD+ rozlišením a kapkovitým vykousnutím, procesor Snapdragon 665, 4 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, čtveřici zadních fotoaparátů (12 Mpix + 8 Mpix ultra-wide+ 2 Mpix makro + 2 Mpix), 13 Mpix selfie snímač, masivní 5000 mAh baterii nebo systém ColorOS 6.0 založený na Androidu 9 s příslibem brzkého ColorOS 7.0 s Androidem 10. Telefon bude k mání v modré nebo fialové barvě a určitě se pokusí Xiaomi/Redmi zatopit. Myslíte, že uspěje ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.