Je úplně jasné, že po letošní řadě Huawei P30 bude následovat řada Huawei P40. Není však vůbec jasné, kdy a zda vůbec se telefony série P40 objeví na globálních trzích. Asi není třeba připomínat, proč je třeba se nad tímto faktem zamýšlet. Nové telefony Huawei jsou prostě ohroženým druhem. A to v souvislosti s americkým embargem a neúplným systémem Android, kde zcela chybí aplikace a služby Google. Ostatně díky tomu se velmi dlouho diskutuje o tom, zda se letošní modely Mate 30 dostanou i na jiné než čínské trhy.

I když definitivní zákaz spolupráce a obchodování společnosti Huawei s americkými firmami je opět oddálen o 90 dní, budoucnost podpory GMS pro globální trhy je u přístrojů Huawei stále nejistá. Z těchto důvodů se spekulovalo o tom, že řada Huawei P40 a její uvedení bude značně posunuto. Ovšem podle posledních zvěstí z čínských internetů by tomu tak být nemuselo. Huawei totiž nechce, aby americké sankce ohrožovaly termíny vydávání novinkových strojů, případně je cíleně lokalizovaly jen na asijský trh, kde pro uživatele absence služeb a aplikací Google není podstatná. Hodně se spekulovalo a očekávalo, že by telefony řady P40 mohly mít duální operační systém, tedy neúplný Android a k němu i Harmony OS. Po odkladu zákazu by však Google údajně mohl ještě licenci na plnohodnotný Android pro Huawei udělit.

Možný termín uvedení

S tímto by také mohla souviset informace, že telefony řady P40 by mohly být představeny na začátku příštího roku. V potaz by tak přicházely hned dvě velké akce, kterých se účastní valná většina producentů mobilních technologií. První je CES 2020, který začíná 7. ledna/januára, a druhou akcí je MWC 2020. Ten zpravidla začíná na konci února/februára. CES však pro Huawei zřejmě nepřipadá v úvahu, protože je to skutečně velmi brzy a navíc v Číně v tomto období probíhají oslavy Nového roku. Pokud tedy budou telefony P40 uvedeny v prvním kvartálu 2020, vsadili bychom si na MWC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.