V čínské firmě GPD jsou za poslední roky opravdoví experti na kapesní zařízení, ať už se jedná o miniaturní herní konzole nebo počítače velmi malých rozměrů. A dnes pro vás máme právě jeden takový s modelem GPD MicroPC a je skoro až s podivem, co všechno se tvůrcům do malého těla kapesního zařízení podařilo napěchovat. Navíc je momentálně v nabídce bleskových prodejů na e-shopu Tomtop, ale našemu smyslu pro slevy nestačí, takže ještě přitopíme pod kotlem s extra slevovým kupónem.

GPD MicroPC je opravdu velmi kompaktní kousek s rozměry 153*113*23.5 mm a 440 g váhy. Displej je dotykový 6-palcový IPS s HD+ rozlišením 1280 x 720 pixelů a je navíc krytý ochranným sklem Gorilla Glass 4. Uvnitř pak tepe procesor Intel Celeron N4100 doplněný o 8 GB LPDDR4 RAM a 128 GB SSD disk v M.2 2242 slotu (který se tak dá jednoduše vyměnit). Navzdory malému tělu se podařilo vměstnat do MicroPC i kompletní podvícenou QWERTY klávesnici a touchpad. Pochvalu zaslouží i opravdu extrémní portová výbava zahrnující trojici USB 3.0 portů, USB Type-C port, HDMI, síťový RJ45 port, microSD slot a dokonce i archivní sériový port. Vestavěná baterie by údajně měla vydržet 6-8 provozu a předistalovaný systém Windows 10 mohou fajnšmekři klidně vyměnit i za Linux UBUNTU Mate 18.10.

Podobně kompaktní zařízení obvykle nejsou zrovna levnou záležitostí, protože platíte právě za miniaturizaci, ale díky našemu kupónu nebude tak zle. Stačí na stránkách e-shopu Tomtop zadat slevový kód TTGPDFR a cena GPD MicroPC klesne jen na 349.99 dolarů. A když už na Tomtopu budete, tak se určitě nezapomeňte mrknout na chystané slevové akce plánované na Black Friday, protože budou k mání i další aktivity a další vymoženosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.