Produkční cyklus telefonů se opravdu extrémně zkracuje a některé značky mají mezi generaci odstupy už jen zhruba půlroční. Mezi ně patří i OnePlus a tak se není čemu divit, že poměrně nedlouho po vydání výborné řady OnePlus 7T už se vesele spekuluje a hovoří o OnePlus 8. A dnes pro vás máme ohledně tohoto telefonu zajímavé zprávy, protože se na webu TrueTech objevily údajná data přímo od nejmenovaného zdroje z OnePlus, vytažená z oficiálního PDF souboru. Takže co nám říkají o designu či výbavě chystaného telefonu ?

Pokud tedy těmto informacím budeme věřit (a nutno dodat, že vypadají věrohodně), tak by u nových modelů měli OnePlus opustit výsuvný modul selfie kamerky a dostane se tak na moderní „průstřel“ v levém horním rohu. Základní verze v něm bude mít schovaný jediný senzor a Pro varianta pak dva. Opět by také mělo dojít k zúžení rámečku nad a pod displejem, do nich se také z boků přesunou antény a uvidíme jak to teoreticky ovlivní příjem signálu. Z obrázků vypadá telefon také užší a protaženější než minulé generace, takže se možná změní poměr stran displeje. Veškeré dostupné informace se dnes týkají pouze designu, takže nic konkrétního o hardwaru. I když Snapdragon 865 asi očekáváme všichni…

Umístění tlačítek je stejné jako u minulých kusů, takže v této oblasti firma sází na kontinuitu. Zadní fotoaparát pak bude disponovat čtveřicí senzorů ve svislém modulu na ose telefonu, což je řešení velmi podobné současnému OnePlus 7T. K dispozici pak bude i dvojitý LED blesk a ToF senzor. Pokud byste měli zájem se na zmíněné PDF podívat i s popisky, pak je k mání zde. Na OnePlus 8 si budeme muset ještě hezkých pár měsíců počkat, protože vše je teprve ve velmi rané fázi a na vydání telefonu by nemělo dojít dříve než v dubnu / květnu. I když se samozřejmě v dnešní hektické době můžeme mýlit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.