Před pár dny se začalo poměrně hodně spekulovat o tom, že dceřinka Xiaomi, značka Redmi, chystá telefon Redmi Note 8 Pro ve verzi s procesorem Snapdragon 730G. A to i přesto, že byl koncem letošního srpna/augusta tento model vydán s čipsetem Helio G90T, který je speciálně zaměřen na herní telefony a nabízí velmi slušný výkon.

Zdá se spíš, že v případě telefonu Redmi Note 8 Pro se Snapdragonem šlo hlavně o velká přání fanoušků značky, kteří byli poněkud rozpačití z použití čipsetu MediaTek. Procesory této společnosti se totiž stále ještě nezbavily své poněkud kontroverzní pověsti a mnozí uživatelé je ve svých telefonech stále odmítají. Ovšem realita je dnes již jiná a MediaTek čipsety jsou na slušné konkurence schopné úrovni.

To, že na Note 8 Pro se Snapdragonem můžeme opravdu zapomenout potvrdil i šéf značky Redmi, pan Lu Weibing. Reagoval tak na čínské síti na mnohé dotazy fanoušků značky. Na otázku jednoho z nich odpověděl Lu Weibing jen jedním rozhodným slovem: „Ne!“. Fanoušek totiž tvrdil, že se doslechl, že je připravována nová verze Redmi Note 8 Pro se Snapdragonem 730G, s rychlým 27 W nabíjením a snímačem otisků v displeji. Tím jsou jednoznačně dementovány všech zvěsti a fámy, a to jednou pro vždy.

Je ale jisté, že se skutečně něco chystá, protože certifikaci dostal telefon s kódovým označením Xiaomi M1912G7BE. Ovšem ani ti nejodvážnější z tipařů zatím netuší o jaký přístroj jde. Hodně se spekuluje, že jde buď o chystaný Redmi K30 nebo o druhou generaci Pocophone. Zda bude vydán přístroj Poco F2 není ale vůbec jasné a jeho existence má značně nejisté základy. U Redmi K30 to tak ale není. Tento model je aktuálně v přípravách. To včera potvrdil na čínské síti sám Lu Weibing. Tento telefon bude podporovat 5G sítě a podle Weibinga bude uveden až v příštím roce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.