Nejen společnost Huawei, ale také značka Honor připravují aktualizace pro své přístroje. Ty jsou založeny na nové verzi operačního systému Android 10 a jsou postupně uvolňovány pro některé telefony obou výrobců. V případě Huawei jde o nadstavbu EMUI a u Honoru je to nadstavba Magic UI. Huawei tvrdí, že chce mít co nejdříve aktualizováno zhruba 33 přístrojů a i v Honoru se snaží dodržet aktualizační harmonogram, který si připravili. Aktuálně by se nadstavba Magic UI 3.0 měla dostat na modely řady Honor 20.

Od poloviny minulého měsíce dostávaly tyto stroje beta verzi nadstavby Magic UI 3.0 založené na Androidu 10. Právě teď by v Číně měla startovat distribuce stabilní verze a kromě modelů Honor 20 a 20 Pro je připravena pro čínskou verzi telefonu Honor View 20. Šíření aktualizace probíhá via OTA a primárně ji dostávají ti, kteří se zaregistrovali do programu Beta. Vzápětí bude distribuována i na telefony uživatelů, kteří v programu zaregistrováni nebyli. Velikost aktualizace této stabilní verze nadstavby je 4,63 GB a její číslo je 10.0.0.168 (C431E9R3P7).

Aktualizace by měla nabídnout všechny obvyklé funkce operačního systému Android 10 a samozřejmě i nové vlastní funkce Honor. Mělo by jít o nový design uživatelského rozhraní, které by mělo být jednodušší a přehlednější. Přibýt by mělo nové barevné schéma Morandi a dynamické animace. Součástí je i vylepšená technologie GPU Turbo, Phone Clone a také vylepšené přehrávání médií. Dále zde najdeme i bezpečnostní záplatu za měsíc říjen/október. Kompletní changelog můžete vidět na snímku v článku, nebo se podívat na stránky HiHonor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.