Telefony řady Honor V30 budou oficiálně v Číně představeny až za pár dní, konkrétně 26. listopadu/novembra. Ovšem zřejmě proto, že výrobce očekává velký zájem fanoušků o tyto modely, najdete je už na e-shopu Vmall v předběžných objednávkách. Ten, kdo by si tedy chtěl model V30 pořídit a mít jistotu, že se na něj skutečně dostane, může se už nyní pro jeho koupi zaregistrovat. A to od půlnoci dnešního dne až do termínu oficiálního představení. Zaregistrovaní pak budou přednostně zařazeni do prodejů, které by se měly rozběhnout den po uvedení telefonů.

Odhadované parametry

Přesto, že je Honor V30 na Vmall zalistován k předběžným objednávkám, nedozvíme se příliš mnoho o jeho konkrétních specifikacích. Prodejce pouze poukazuje na to, že bude mít podporu 5G síti, a to ve standardech SA a NSA. Ovšem z předchozích informaci přece jen něco málo o jeho specifikacích už víme. Tím hlavním a potvrzeným parametrem je použití procesoru Kirin 990 s 5G modemem. Kromě toho také zástupci značky potvrdili novou technologii s vylepšeným algoritmem, kterou výrobce nazval Camera Matrix. Tato technologie byla patentována společně se Cine Lens společnosti Huawei o prázdninách letošního roku. Sice stále nejsou odhaleny funkce této technologie, ale očekává se výrazná podpora AI pro lepší výsledné snímky.

Ví se také, že telefony řady Honor V30 budou vybaveny „dírou“ v displeji pro přední kameru. Samotný displej by pak měl mít obnovovací frekvenci 90 Hz, což se už u top modelů letos stalo jakýmsi standardem. Na síti se objevily i zvěsti o použití foto senzoru s rozlišením 60 MPix a typ senzoru by měl údajně být Sony IMX686. Zatím se ale neví, jak velké budou úhlopříčky obrazovek ani typy použitých panelů. A není ani jasné, zda se chystané telefony podívají za hranice své domovské Číny a zda je najdeme i na mezinárodních trzích. A pokud ano, tak není jisté, že dostanou plnou podporu aplikací a služeb Google.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.