Dnes pro vás máme další kuriozitku ze stáje Xiaomi, která se právě čerstvě objevila na čínském trhu. Nedávno totiž představili indukční vařič Mijia a tak se hodí tuto technologii využít znovu. Zmíněným novým produktem je speciální hrneček Xiaomi Warm Up Cup ohřívaný na konstantních 55°C pomocí 10W podložky na bezdrátové nabíjení.  Takže vše co musíte udělat k decentnímu ohřátí tekutiny v hrnečku je položit na bezdrátovou podložku a indukce se už postará o vše ostatní. Kdo by něco podobného nechtěl mít na pracovním stole !

Podle výrobců je podobný systém ohřívání mnohem lepší než klasická „drátová“ varianta, protože teplota zůstává konstantní a navíc je vše bezpečnější, protože nehrozí spálení při manipulaci s hrnečkem. A hrneček samotný se ani příliš neliší od normálních kusů, jde o keramický materiál a díky voděodolnosti jen můžete bez obav umýt bez poškození indukční technologie ve dně hrnečku. Mělo by se navíc jednat o odolnější keramiku, i když si dovolíme odhadnout, že klasický pád ze stolu kvůli obyčejné nepozornosti by nemusel přežít ani tento kousek.

Hrneček navíc po čtyřech hodinách neaktivity zvládne sám vypnout, aby se zabránilo případnému poškození produktu. Co určitě potěší je fakt, že nemusíte k ohřívání využívat jen bezdrátovou nabíjecí podložku od Xiaomi, ale jakýkoli 10W model zvládne to stejné, ať už se jedná o Huawei, Apple, Samsung nebo no-name kousek. Cena u tohoto produktu byla nastavena na 189 juanů (tedy zhruba 26 dolarů) a prozatím se nepředpokládá, že by mohl dorazit na globální trhy. Ale pro nás je to další perlička do početné rodiny obskurní produktů od Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.