Už se taky těšíte na další telefon značky Redmi? Konkrétně na model Redmi K30? My také. Podle některých zvěstí by měl být uveden ještě do konce letošního roku. Ovšem někteří z tipařů si myslí, že vzhledem k tomu, že by mělo jít o první telefon Redmi, který bude podporovat 5G sítě, přijde až v roce příštím. Tuto skutečnost, potvrdil i šéf značky Redmi na svém Weibo účtu.

Post Weibinga byl původně zaměřen na telefony Redmi K20 Pro Premium Edition, Redmi K20, Redmi Note 8 Pro a Redmi Note 8, které pro své uživatele připravuje čínský operátor China Mobile. Ale samozřmějmě čínští fanoušci se nebojí zeptat i na další připravované přístroje. Tedy i na Redmi K30. Ten by měl být prvním telefonem značky Redmi, který bude podporovat sítě 5G.

Weibing na Weibo potvrdil, že skutečně Redmi K30 s podporou 5G připravují. Zároveň podotkl, že všechno má svůj čas a značka chce svým fanouškům přinést tu nejlepší kvalitu za rozumnou cenu. Proto i příprava a vývoj Redmi K30 nějakou chvíli potrvá. Jakým procesorem s podporou 5G bude tento telefon osazen však CEO Redmi neodhalil. Ve hře jsou hned dva čipsety. Primárně ten od společnosti Qualcomm, který by měl rozšířit řadu Snapdragon 700 pro střední třídu s modemem 5G. A následně také procesor z dílen MediaTek, který by měl mít také podporu 5G. Telefony s oběma procesory by se měly začít objevovat začátkem příštího roku. Na který z nich vsadí Redmi? Zatím to je záhada, na kterou neumíme odpovědět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.