Společnost Huawei není zaměřena jen na chytré telefony, ale její portfolio čítá i další produkty včetně procesorů. Posledním vlastním procesorem, který společnost vydala byl Kirin 990. Čipset se dotýká i očekávaného boomu 5G sítí, takže je vybaven i modemem 5G. První telefony, které tento procesor dostaly byly přístroje řady Mate 30. A protože značka Honor je dceřinkou Huawei, stejným procesorem bude osazen i chystaný telefon  Honor V30.

Jde tedy o čipset, který má nejen podporu 5G sítí, o kterých se předpokládá, že budou hlavním jmenovatelem přístrojů vydaných v příštím roce. Ovšem už nyní je jasné, že jde o jeden z nejlepších čipsetů letošního roku. Alespoň podle čínských sítí získal ocenění China Mobile 2019 Smart Hardware Quality na čínské konferenci týkající se 5G sítí a jejich podpory.

Hodnocení procesoru Kirin 990 5G

Při hodnocení byl brán velký ohled na rychlost a stabilitu připojení, výkon antén, míru zahřívání procesoru, stabilitu připojení v oblastech se slabým pokrytím a na mnoho dalších aspektů. Testování prováděl jeden z hlavních čínských operátorů, a to China Mobile. Testování by mělo být údajně objektivní, stejně tak jako hodnocení, které by mělo být v budoucnu použito jako reference kvality tohoto čipsetu.

Procesor Kirin 990 získal pět hvězdiček u výkonu signálu antén, což je víc než dostal čipset Snapdragon 855 Plus s modemem X50 5G a nebo Helio M70 a Exynos 9820. Výsledky také ukazují, že Kirin 990 5G je výkonný i v místech se slabým nebo špatným pokrytím 5G a jeho rychlost stahování je také vyšší než u ostatních testovaných čipsetů. V rámci energetické spotřeby bylo nastaveno několik testovacích scénářů podle možného využívání jednotlivými uživateli. I zde by měly být výsledky lepší než u konkurence a Huawei čipset vykazuje nižší energetickou spotřebu a tím pádem i vyšší výdrž na baterii. Výsledky jsou tedy skvělé, ale jak dlouho tento primát vydrží? Všichni víme, že je v přípravách Snapdragon 865, který by mohl tuto situaci poměrně radikálně zvrátit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.