Herní telefon Black Shark 2 byl představen v březnu/marci letošního roku. Samozřejmě je osazen procesorem Snapdragon 855 a slušnou porcí operační paměti a také interního úložiště. Nechybí ani další vychytávky, které k herním přístrojům neodmyslitelně patří. Ať už je to kapalné chlazení Liquid Cooling 3.0, nebo speciální herní režim Ludicrous Mode. Přestože už byla vydaná i Pro verze tohoto herního stroje s čipsetem Snapdragon 855 Plus, standardní verze ještě nepatří do starého železa. Dokonce prošel, a nutno dodat že se ctí, testy DxOMark.

Herní telefony včetně Black Shark 2 jsou sice primárně určeny pro hraní her a jejich funkce jsou tomu přizpůsobeny, ale i vášniví hráči si občas rádi něco vyfotí. Takže pro ty z vás, kteří tento herní model vlastníte, je tu informace, že ani v rámci focení nedopadl telefon úplně špatně. Pravda, se svým celkovým skóre se neprobojoval do první desítky žebříčku DxOMark. Ale výsledky pro vyloženě herní telefon dopadly v podstatě dobře.  A v rámci testování videa dopadl ještě o chlup lépe, kdy nasbíral 85 bodů.

Hodnocení testerů DxOMark

Připomeňme, že Black Shark 2 má hlavní fotoaparát se dvěma snímači, kdy primární má rozlišení 48 MPix a sekundární pak 13 MPix. U primárního je světelnost f/1.75 a u sekundárního f/2.2. První senzor zastane i funkci širokoúhlého objektivu, druhý snímač zas poslouží také jako teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem. Mezi další funkce fotoaparátu patří PDAF. Testeři DxOMark si především pochvalují slušnou expozici při focení v exteriéru nebo přirozenou barevnost snímků, a to i přesto, že vyvážení bílé není úplně stoprocentní a má nepatrný růžový nádech.

Za hlavní nedostatek považují špatné prokreslení jemných detailů a výrazný barevný šum. Podobně je na tom telefon i při focení v interiéru, kde je ještě jednou ze slabin také nestabilní autofokus. U videa ocenili testeři dobrou expozici jak v interiéru tak i v exteriéru, dobrou stabilizaci statických scén, přirozenou barevnost a nízkou hladinu šumu. Nedostatkem pak je špatné vyvážení bíle, omezený dynamický rozsah a ne příliš dobrá stabilizace obrazu. Celou recenzi můžete omrknout zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.