Předevčírem jsme se od čínského Lenova dočkali předvedení nových fantastických modelů s ohebným displejem, ať už hovoříme o designovém klenotu v podobě Motoroly RAZR 2019 nebo prototypu notebooku ThinkPad X1. V obou případech jde o ukázku inovativního využití ohebných displejů v praxi, ale zároveň jsme se dnes dočkali vyjádření ze strany čínské firmy BOE, která ústy svého viceprezidenta na sociální síti Weibo odhalila, že oba displeje by měly pocházet z jejich dílny. Což vnáší lehký zmatek do celé situace.

V případě RAZR 2019 je totiž v oficiálních specifikacích uveden hlavní displej jako pOLED, což je technologie korejského LG a i zástupci amerického Lenova potvrdili, že právě LG je je dodavatelem displejů. Může se teoreticky jednat o nějakou formu licence od LG pro firmu BOE, ale faktem zůstává, že pOLED je registrován jako obchodní značka jen pro LG. Vývoj a výroba ohebných displejů je extrémně náročná kratochvíle zejména finančně, takže je jasné, že BOE chtějí světu ukázat, že jsou toho schopni, ale zatím není jasné, do jaké míry jsou tyto technologie opravdu plně z jejich dílny.

BOE oficiálně dodávají ohebné displeje i pro Huawei Mate X, takže evidentně know-how a možnosti mají, ale zmatečné značení a vyjádření ohledně nových modelů Lenovo přehlednosti situace moc neprospívá. Samozřejmě koncovému zákazníkovi to může být poměrně jedno a v podstatě by měl doufat, že BOE mají vlastní možnosti výroby ohebných displejů, protože by to výhledově výrazně stlačilo ceny pro nadcházející čínské modely. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.