Dnes dorazila další zpráva k modderům a milovníkům alternativních ROM u telefonů, protože nejnovější generace levných modelů Redmi 8 a Redmi 8A dostala zelenou k vývoji ROM třetích stran. Xiaomi totiž dnes uvolnili zdrojové kódy kernelu pro tyto telefony, takže už nic nestojí v cestě, aby se nadšení fanoušci vývojáři do problému zakousli. Většina uživatelů sice ráda zůstane u MIUI, které patří k nejopečovavánějším systémům současnosti, ale větší výběr není nikdy na škodu.

A Xiaomi (potažmo Redmi) patří vždy k výrobcům, kteří nejvíce podporují modderskou komunitu a u většiny jejich telefonů se dočkáme zveřejnění zdrojových kódů kernelu brzy po vydání. Nejinak tomu bylo i u Redmi Note 8 Pro v září, ačkoli s procesory od Mediateku jsou v tomto ohledu občas problémy. To se samozřejmě u Snapdragonu 439 v Redmi 8 a 8A nestane, takže můžeme čekat vlnu alternativních variant ROM pro tyto telefony v příštích několika měsících.

A když jsme právě u této dvojice modelů Redmi, tak musíme zmínit i jedno nedávné odhalení nové technologie ve spojitosti s nimi. Oba modely totiž mají vestavěné speciální sonické čištění reproduktorů, které by mělo být ultimátním řešením zanášení reproduktorů prachem a špínou. Podle výrobce totiž mají telefony k dispozici speciální zvuk s maximální amplitudou, který během 30 sekund zvládne vypudit veškerý prach a špínu samotnou sonickou silou. Jednoduché a elegantní řešení a můžeme jen doufat, že nedojde při častém užívání k poškození reproduktoru. Každopádně zajímavé.