Čínský Huawei včera oficiálně po mnoha odkladech s peripetiích poslal na domácí trh ohebný model Mate X a mohl si tak zhluboka oddechnout. To však neznamená, že by hodlali usnout na vavřínech, protože se už určitě pracuje na dalších modelech ohebných telefonů. A podle všeho se čínští tvůrci hodlají velmi inspirovat čerstvým „véčkovým“ designem Motoroly RAZR 2019 (jako třeba patent od Xiaomi) a dnes se na světlo světa dostaly další informace o novém podobném patentu také od Huawei.

Tento patent byl registrován u světové hlavní registrační agentury WIPO a z náčrtů to vypadá, že Huawei mají design promyšlený mnohem zajímavěji, než kolegové z Xiaomi. „Véčkové“ zavíraní ohebného displeje totiž není symetrické a kloub není umístěn přesně v polovině. I po zavření tak zůstane malá část displeje viditelná, což je podle našeho názoru jasné elegantní řešení čitelnosti základních informací i při zavřeném telefonu. Díky tomu by tak takový telefon nepotřeboval vůbec sekundární displej, což má vždy pozitivní přínos na výdrž baterie.

This slideshow requires JavaScript.

Na náčrtech je k vidění i trojice fotografických senzorů na zádech telefonu s dalšími obtížně identifikovatelnými prvky pod LED bleskem. Nikde ale není k vidění selfie snímač, takže možná Huawei zcela rezignovali na selfie snímky, protože při absenci sekundárního displeje se hlavní fotoaparát na selfie snímky použít nedá. Celý design tohoto patentu vypadá velmi minimalisticky a promyšleně, ale jako obvykle jde pouze o patent, takže není zdaleka jasné, zda se vůbec někdy dostane do produkce. Ale už teď je jasné, že RAZR 2019 nasadil konkurenci brouka do hlavy a možná se dočkáme opravdové renesance „véčkových“ telefonů díky ohebným displejům.