Zhruba před měsícem jsme přinesli informace i vstupu čínského Xiaomi na trh s počítačovými monitory, což je jen další kategorie produktů, kde se čínský gigant hodlá angažovat. A jako obvykle šlo o velmi zajímavé kousky za ještě zajímavější ceny, protože hlavně 34-palcový herní monitor Xiaomi Surface se zakřiveným displejem, 144 Hz obnovovací frekvencí a poměrem stran 21:9 stál za hřích. Podobné parametry za v přepočtu 353 dolarů ? Pro někoho však stále jde o „zbytečně“ velký model a tak Xiaomi plánují vypustit na trh i něco menšího.

A to samozřejmě nemluvíme o velmi základním 23,8-palcovém kousku za 98 dolarů, který byl představen také před měsícem, ale opět o specializovaný herní monitor. Tentokrát by se mělo jednat o 29-palcovou úhlopříčku s velmi podobnými parametry jako větší bratr. Takže opět rozlišení 3440 x 1440 pixelů, poměr stran 21:9, 144 Hz obnovovací frekvence, odezva panelu 4 ms nebo podpora technologie AMD Freesync. A samozřejmě i zakřivený panel, který hezky vypadá, ale stále nejsem přesvědčen o jeho reálné užitečnosti.

Půjde určitě i o lehce levnější produkt, i když Xiaomi zatím neodhalili přesné cenové zařazení nového modelu. Konkurence na tomto poli je velmi vysoká a lze tak konkurovat buď vysokou kvalitou nebo nízkou cenu, ideálně pak samozřejmě kombinací obojího 🙂 Bohužel pro našince však zatím tyto nové monitory od Xiaomi nebyly potvrzeny pro globální trh a může se tak jednoduše stát, že zůstanou pouze doma v Číně. Což by byla velká škoda.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.