Pokud patříte k nadšeným čtenářům knih, tak vám asi existence čteček elektronických knih (tedy e-booků) nezůstala utajena, protože se třeba v mém případě jedná o neocenitelného pomocníka na jakoukoliv cestu. Na trhu v této oblasti není až takový výběr a dominance řady Kindle od Amazonu je pro spoustu uživatelů lehce s vykřičníkem kvůli chybějící podpoře nejrozšířenějšího EPUB formátu knih. A Čína prozatím e-book čtečky okázale ignorovala, ale to by se konečně mělo změnit díky Xiaomi. Ostatně kdo jiný by to mohl být, že…

Podle všeho bychom se už 20. listopadu mělo dočkat oznámení vlastního Xiaomi produktu v této kategorii, který by měl zastřešen jako mnoho jiných značkou Mijia. S největší pravděpodobností se čtečka ukáže nejdříve v crowdfundingové kampani, což není u kousků Mijia ničím novým. Stále také nemáme k dispozici odpovědi na některé zásadní otázky, protože e-book čtečky jsou poměrně specifické. Skoro každý z výrobců totiž bazíruje na vlastním obchodu s knihami a jedná se skoro o neoddělitelnou součást produktu. Tak uvidíme, zda se Xiaomi také připojí.

Z prvního oficiálního obrázku si také můžeme udělat lepší představu o designu čtečky, která by měla mít poměrně široké rámečky, ale to má třeba nejlevnější Kindle také. Nikde nejsou k vidění hardwarová tlačítka na otáčení stránek, takže s největší pravděpodobností čtečka disponuje pouze dotykovým ovládáním. Zapínací tlačítko je na horní hraně a nevypadá to bohužel na přítomnost 3.5 mm jacku, takže podpora audioknih je asi ze hry. Tedy pokud nepůjdou s dobou a nenabídnou Bluetooth připojení sluchátek. Více informací a detailů se určitě dozvíme za pár dnů při odhalení, takže budeme zvědavi.