Společnost Xiaomi v je posledních několika měsících častým návštěvníkem čínského Úřadu pro duševní vlastnictví (CNIPA). Podala totiž v minulém měsíci rovnou dva patenty, a to na designové řešení přední kamery u chytrých telefonů a hned za dva týdny nato také patent na skládací telefon. A nyní se na čínské sítí šíří informace o dalším patentovém podání. Pokud tipujete, že jde opět o skládací telefon, váš tip je rozhodně správný.

Aktuální patent na skládací Xiaomi telefon se však od toho prvního výrazně liší. V prvním případě se totiž měl přístroj skládat směrem ke středu, a to jak zleva, tak i zprava. Stávající patent však spíš připomíná styl sklápění, které můžeme najít u včera představeného telefonu Motorola Razr. Jde tedy o vertikální skládání. Po složení by měl mít přístroj téměř čtvercový tvar, kdy na čelní straně bude malý obdélníkový displej. Na něm by se měly zobrazovat zřejmě ty nejdůležitější informace jako je datum, čas a notifikace o příchozích hovore, SMS a podobně. Na druhé straně je uložen vertikální modul duálního fotoaparátu.

Na rozdíl od Razru chybí u skládacího Xiaomi modelu výrazná brada. Naopak to vypadá, že po rozložení jsou kolem displeje velmi úzké rámečky, a to včetně brady. Horní rámeček je sice poněkud širší, ale je to proto, že jsou zde uložený hlavní senzory, sluchátko a fotoaparát. Inspirace Razrem je tedy evidentní. Je však otázkou, zda vůbec společnost začne takový skládací telefon vyrábět. Zatím jde jen o patent a ten, jak už se mnohokrát stalo, nemusí být vůbec realizován. A vzhledem k tomu, kolik patentů Xiaomi v poslední době podala nelze zodpovědně říci, zda a kdy se pustí do realizace některého z nich. Může se také stát, že skládací telefon bude nakonec vyroben jen v omezeném množství, podobně jako Mi Mix Alpha. Ten je zároveň také nejdražším telefonem v celé historii společnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.