Příští rok by mohl mít v rámci mobilních technologii přívlastek 5G. Podle analytiků nastane boom telefonů a dalších zařízení s podporou 5G a velcí čínští hráči se na to už začali připravovat v roce letošním. Za všechny jmenujeme například Huawei, Honor, Vivo a samozřejmě Xiaomi. Ti všichni už mají ve svém portfoliu přístroje s 5G a na příší rok plánuje i Redmi a OnePlus uvedení svého prvního 5G stroje. Na 5G se připravují také výrobci procesorů a chystají čipsety i pro telefony střední třídy. Na toto téma se vyjádřil také šéf Xiaomi a tvrdí, že jejich telefony budou na příští rok dobře připraveny.

Plány Xiaomi na příští rok

Generální ředitel Xiaomi, Lei Jun, se nechal na právě probíhající konferenci China Mobile Global Partner slyšet, že společnost bude i nadále plně podporovat vývoj 5G sítí. A samozřejmě i přístrojů, které tuto technologii budou podporovat. Telefony Xiaomi, které budou uvedeny v příštím roce a budou mít vyšší cenu než 2000 jüanů (285 dolarů) budou plně podporovat 5G sítě. Jun dodal, že společnost má v plánu takových zařízení uvést nejméně deset. To by tedy mohlo znamenat, že se v příštím roce dočkáme podpory 5G i u přístrojů s relativně přijatelnou cenovkou. I když je otázkou, zda je bude možno využít i jinde než v Číně, kde mají všichni tři operátoři už nyní licenci na komerční využití 5G sítí.

Společnost Xiaomi už také pilně pracuje na spojení 5G a AIoT. V příštím roce chce také zintenzivnit vývoj zařízení AIoT a Jun uvedl, že na platformě IoT, tedy internetu věcí má už nyní připojeno 196 milionů zařízení a počet uživatelů IoT přesáhl 3 miliony. Dále se chce společnost také zaměřit na větší využívání eSIM. Na to konto vyznal Jun na konferenci zástupce China Mobile, aby urychlili zavedení duálního terminálu eSIM. Tato služba by tak umožnila využívání pouze jednoho telefonního čísla na dvou zařízeních. Postoj Xiaomi k 5G je více než jasný a zdá se, že i poměrně radikální. Máme se tedy v příštím roce skutečně na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.