Telefony s ohebným displejem jsou momentálně asi to nejžhavější zboží na trhu a konečně to vypadá, že se podařilo zhruba odstranit všechny prvotní mouchy a dětské nemoci. Včerejší představení fantasticky vypadající Motoroly RAZR 2019 to jen podtrhlo, ale tvůrci z čínského Lenova mají s ohebnými displeji ještě mnohem rozsáhlejší plány. Ty totiž nezahrnují pouze telefony, ale protože Lenovo patří i k velkým jménům v kategorii notebooků, tak by přece byla škoda tuto technologii nerozšířit i na ně. A dnes pro vás máme první velice zajímavé snímky modelu Lenovo ThinkPad X1 s ohebným displejem.

Jedná se o první podobný model notebooku s ohebným displejem a šéf Lenova Yang Yuanqing si jeho prezentaci na probíhající konferenci Lenovo Innovation Technology Conference náležitě užíval. Lenovo ThinkPad X1 se může pochlubit ohebným 13,3-palcovým OLED displejem s 2K rozlišením, který tak dává nový rozměr používání noteboooku. Rozložením získáte velkou plochu displeje a v zavřeném stavu se jedná o extrémně kompaktní kousek, který má údajně váhu jen 900 g. Samozřejmě bude k dostání i dokovací stanice s klávesnicí, protože se přece jen má jednat o plnohodnotný notebook.

Vše vypadá velmi zajímavě, ale samozřejmě se stále jedná pouze o předváděcí model a na pulty obchodů je stále ještě velmi dlouhá cesta. Dostupnost pro ThinkPad X1 se odhaduje někdy na druhé čtvrtletí 2020 a moc bychom se nedivili, kdyby ještě časem došlo k posunu. Navíc půjde zcela určitě o velmi drahý špás, i když třeba zmíněný RAZR 2019 je za zhruba 1500 dolarů v porovnání s ohebnou konkurencí od Huawei a Samsungu ještě „laciný“. Každopádně chválíme Lenovo za odvahu s nasazením nové technologie i pro notebooky a vše budeme pečlivě sledovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.