Zatím tajemný telefon Xiaomi dostává certifikaci 3C. V certifikačním výpisu se objevil s kódovým označením Xiaomi M1912G7BE, případně i M1912G7BC. Přesný obchodní název tohoto Xiaomi stroje není znám, to však ale neznamená, aby čínští tipaři nerozjeli své odhady a spekulace. Podle nich se údajně jedná o telefon Pocophone F2. Patrně je k tomu může vést i informace z nedávné doby, kdy se na síti objevily ochranné kryty na telefon Poco F2. Mnozí si tehdy mysleli, že tento nástupce loňského modelu F1 bude vydán ještě do konce letošního roku.

Pravda je však takové, že tyto spekulace v současnosti nelze ani potvrdit, ale ani vyvrátit, protože kolem Pocophone F2 se podobné fámy a spekulace točí už delší dobu. A vzhledem k tomu, že každý přístroj před svým uvedením na trh musí dostat hned několik certifikací, může právě certifikace 3C neznámého modelu Xiaomi přispívat k těmto ničím nepodloženým dohadům. Ať je to už tak či tak, berme za bernou minci pouze certifikační výpis. Ten potvrdil, že telefon bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 27 W. Jak už je dobře známo, jiné informace o parametrech z výpisu vyčíst nelze. Takže ani zde nenajdeme vodítko k tomu, abychom mohli rozklíčovat zda je to skutečně Poco F2.

A aby těch spekulací ohledně Xiaomi M1912G7BE nebylo málo, další z tipařů zase tvrdí, že oním tajemným strojem je Redmi K30. Ten totiž zas pro změnu včera dostal certifikaci NRA, podle které bude podporovat 5G i 4G sítě. Tedy pokud se pod certifikačním kódem M1911U2E tento telefon skutečně skrývá. Jenže podle šéfa Redmi, Lu Weibinga, bude Redmi K30 zřejmě uveden až v roce 2020. Zkrátka a dobře je to pořádně zamotané a patrně se v tom vyznají jen čínští certifikátoři. Proto asi bude nejlepší počkat i na certifikaci Tenaa, kde se snad dočkáme aspoň částečné odpovědi na tuto otázku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.