Takže je to tu, přátelé. Po mnoha měsících různých zvěstí je oficiálně na světě skládací telefon Motorola Razr. Legenda ožila s působivým designem a ještě působivější cenou. Každopádně jde o první skládací telefon Motoroly a na rozdíl od poměrně velkých skládacích modelů Mate X a Galaxy Fold je Razr telefon malý a kompaktní. Nicméně má poměrně masivní bradu, do které se sklápěná část zacvakne. Pojďme se ale podívat jakou výbavu tento skládací, nebo chcete-li flipový přístroj dostal.

Design a displej

V rámci designu je na první pohled jasné, alespoň těm, kteří původní Razr pamatují, že vzhled se nezměnil. Snad jediné čeho se u letošního modelu Motorola Razr nedočkáme je fyzická klávesnice a samozřejmě také malý displej. Ten se zvětšil a narostl až k úhlopříčce 6,2 palce. Je typu OLED CinemaVision a je ohebný a jeho rozlišení je 2142×876 pixelů. Poměr stran je 21:9. Pružné sklopné závěsy jsou uloženy v jeho polovině. Pod displejem je masivní brada, ve které je místo pro snímač otisků prstů, antény, USB-C port a reproduktory. Sekundární displej, tedy displej, který funguje po složení přístroje je také dotykový a má úhlopříčku 2,7 palce, rozlišení 800×600 pixelů, poměr stran 4:3 a je typu OLED.

Další parametry

Jako procesor výrobce použil osmi jádrový Snapdragon 710. Doplňuje jej 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 2500 mAh a podporuje rychlé nabíjení TurboPower s výkonem 15 W. Baterie sice není příliš velká, ale údajně by měla vydržet jeden den na jedno nabití. Operačním systémem je Android Pie. Nechybí ani duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 5, GPS + GLONASS, NFC, USB-C 3.0. A zapomenout nesmíme ani na nano nátěr, který telefon chrání proti stříkající vodě.

Ve sklopeném stavu najdeme na čelním panelu fotoaparát s rozlišením 16 MPix, světelností f/1.7, EIS, laserový ostřením, automatickým ostřením a duálním LED bleskem. Nad hlavním displejem je v horním výřezu uložen 5 MPix fotoaparát se clonou f/2.0.

Cena a dostupnost

Už v úvodu jsme naznačili, že cena skládacího telefonu Motorola Razr je působivá. Je nastavena na 1499 dolarů, což je v přepočtu zhruba 34847 Kč. Inu, skládací a ohebné telefony jsou zatím stále poměrně drahé. Pokud ale přesto o skládacím Razru uvažujete, můžete si jej od 26. prosince/decembra předběžně objednat u společnosti Verizon Wireless. Samotné prodeje pak v USA začnou 9. ledna/januára 2020. Telefon bude nabízen v jediné barvě, a to Noir Black. Zda se přístroj dostane i na jiné trhy není známo.