Dnešní internetový prostor je plný natěšenými fanoušky značky Xiaomi, kteří drží palce brzkému odhalení nových modelů, protože se na certifikaci 3C objevily některé nové kousky této značky. Ostatně tématu jsme se dnes odpoledne věnovali v samostatném článku a zmiňovali jsme pravděpodobnost, že by se možná mohlo jednat o Poco F2, nebo dokonce Redmi K30. Poslední spekulace dalšího dobře informovaného zdroje @xiaomishka ale hovoří o tom, že se jedná o nové varianty Redmi Note 8 Pro s procesorem Snapdragon 730G na palubě.

Jak jistě víte, tak původní Redmi Note 8 Pro bylo přijato některými fanoušky lehce rozpačitě, protože se Xiaomi odhodlali k odvážnému kroku a dali příležitost zbrusu novému procesoru Mediatek Helio G90T. Ten navzdory kontroverzní pověsti výrobce určitě nezklamal a výhrady jsou tak často založené jen na minulosti a ne aktuální realitě. Každopádně by však mnozí uvítali, kdyby se tvůrci rozhodli poslat na trh Note 9 Pro i s procesorem od Qualcommu. A tím by právě měl podle dnešních zpráv být Snapdragon 730G. Ostatně podobná situace se stala i před lety s Redmi Note 4, kdy původní verzi s Helio X20 rychle doplnila i varianta se Snapdragonem 625.

Redmi Note 8 Pro je stále velmi žádaný a zajímavý telefon s výkonným hardwarem, který kromě procesoru Helio G90T dostal do vínku třeba 6,53-palcový IPS displej, 6GB/8GB RAM, 128 GB UFS 2.1 paměti, čtveřici zadních fotoaparátů 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix, 20 Mpix selfie kamerku, NFC čip, 4500 mAh kapacitu baterie, klasickou čtečku otisků prstů na zádech, IR blaster, 3.5 mm jack nebo podporu 18W rychlo-nabíjení.

Tweet zasvěceného uživatele dále slibuje Redmi K30 už v průběhu prosince s procesorem od Mediateku a podporou 5G sítí.  U tohoto modelu se očekává design s oválným „průstřelem“ displeje pro dvojici předních selfie kamerek podobající se třeba Samsungu Galaxy S10 Plus. Tak uvidíme, jak vše dopadne a co se z nově certifikovaných modelů nakonec vyvrbí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.