Čínské sítě nejsou sice zárukou správných a pravdivých informací, ale zato rychlost, se kterou do éteru sázejí mnohdy nepotvrzené zvěsti se jim rozhodně upřít nedá. Takže dneska se díky nim můžeme podívat na renderované obrázky telefonu Xiaomi Mi 10, který by měl být první vlajkovou lodí Xiaomi pro příští rok. Obrázky vypadají, jako by designér čerpal hned z několika letošních top telefonů Xiaomi a tak trochu možná zabrousil k některým designovým prvkům Vivo Nex 3.

Co tedy autor vizualizace Xiaomi Mi 10 očekává? Především je to „vodopádový displej“, který si designér tak trochu vypůjčil od Vivo Nex 3. Proč ne, určitě taková obrazovka vypadá atraktivně. V displeji není žádný výřez nebo díra, takže buď zde bude použita pop-up kamera, nebo že by designér uvažoval o přední kameře přímo v displeji? Brada Mi 10 je podle renderů nulová a lze si povšimnout i snímače otisků, který bude integrován do obrazovky. Zadní skleněná strana je takovým dobře známým standardem v rámci vzhledu. Zdobí ji jen logo MI a vertikální modul trojitého fotoaparátu, pod kterým je LED blesk. Celkově můžeme říci, že designér poměrně dost změnil vzhled, na který jsme u Xiaomi přístrojů zvyklí.

Odhadované parametry

A abychom nezůstali jen u popisu designu, mrkněme i na parametry chystaného Xiaomi Mi 10. Ale opět je třeba mít na paměti, že vycházejí je z fantazie čínských tipařů. Rovnou začněme procesorem, kterým by měl být Snapdragon 865, a tady se patrně tipaři nemýlí. Tento čipset bude motorem snad všech vlajkových lodí příštího roku. Displej by mohl mít úhlopříčku 6,5 palce a nebo 6,7 palce. Užitná plocha obrazovky by měla být až 96%. Tipaři také odhadují, že primární snímač zadního trojitého fotoaparátu bude mít rozlišení 108 MPix a bude podporovat až trojnásobný zoom. Doplnit by jej měly 16 MPix a 20 Mpix senzory. Jak dalece byl odhad designéra a čínských tipařů správný bychom se mohli dozvědět v prvním kvartálu příštího roku. To by mohl být Mi 10 oficiálně představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.