Společnost Xiaomi je pověstná svým velmi obsáhlým portfoliem, ve kterém najdeme skutečně kde co. Nechybí v něm ani počítačové periférie jako jsou klávesnice nebo myši. Sice to trvalo téměř dva roky kdy byla představena v pořadí druhá Xiaomi bezdrátová myš, ale máme ji tady. A jistě překvapí i skutečnost, že cenami se od sebe tyto dvě myší generace téměř neliší. Dokonce je letošní verze ještě o chlup levnější než ta, kterou Xiaomi představila před dvěma lety.

Letošní Xiaomi bezdrátová myš je zatím k mání jen na čínském trhu a její cenovka je nastavena na 59 jüanů, což je zhruba 8 dolarů. Pro srovnání uveďme, že první generace bezdrátové myši stála ve své době o deset jüanů více, tedy v dnešním přepočtu zhruba 10 dolarů. Za tuto cenovou strategii lze Xiaomi jen chválit. Ale abychom nezůstali jen u cen, pojďme si novou bezdrátovou myš trochu přiblížit. Design je velmi minimalistický a čistý. Na první pohled se zdá být i pohodlný pro úchop. Myš lze nakonfigurovat jak pro pravou, tak i levou ruku. Povrchová úprava těla myši má jemnou strukturu a díky tomu by neměla myš klouzat v ruce.

Xiaomi myš je vybavena fotoelektrickým senzorem s rozlišením 1000 dpi, který by měl přesně fungovat i při rychlém pohybu myší. Tlačítka i rolovací kolečko jsou konstruována tak, aby nevydávala cvakavý zvuk. Dosah této periferie je až 10 metrů. Součástí je i vyjímatelná baterie. Tu lze snadno vyměnit odejmutím horní části zařízení. Výrobce tvrdí, že výdrž baterie by měla být zhruba jeden rok při denním používání. Xiaomi myš je nabízena ve dvou barevných variantách, a to černé a bílé. Jak již bylo řečeno cena je zhruba 8 dolarů a momentálně se dá koupit pouze na čínském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.