Ti, které zaujala řada telefonů Redmi K20, a že jich bylo hodně, už netrpělivě vyhlížejí přístroj Redmi K30. Už se o něm pomalu začíná mluvit a je tu jasný předpoklad, že by tento model měl podporovat 5G sítě. A protože sám výrobce potvrdil, že chce v příštím roce vyrukovat se svým prvním 5G přístrojem, můžeme si tak zhruba tipnou, kdy by asi tak mohl být Redmi K30 představen. Je také velmi pravděpodobné, že K30 nepřijde sám, ale dostane i svou Pro verzi.

Že se už Redmi K30 pomalu chystá na své uvedení by mohlo naznačit i to, že začíná sbírat čínské certifikace. Jednou z nich je NRA certifikace. Tam sice telefon figuruje pod kódovým označením M1911U2E, ale valná většina tipařů se shoduje na tom, že jde skutečně o model K30. Z výpisu lze také vyčíst a tím i potvrdit podporu 5G sítí a vlastně i 4G sítí. Samozřejmě se z výpisu nic víc nedozvíme, takže další specifikace nám i nadále zůstávají utajeny.

Odhadované parametry

Ale pokud bychom se podívali tak trochu zpátky, konkrétně na představovačku telefonu Redmi 8, mohli bychom si přece jen udělat aspoň malý obrázek o možných parametrech K30. Krátce o nich totiž promluvil šéf Redmi, pan Lu Weibing. Ten v první řadě potvrdil, že model K30 bude podporovat výše zmíněné, tedy sítě 5G. A to ve standardu SA a také NSA. To by teoreticky mělo zajistit lepší konektivitu.

Dále také uvedl, že přední kamera telefonu bude duální a bude uložena v oválném modulu se dvěma „dírami“. A protože telefony řady K20 jsou vybaveny displeji typu OLED je pravděpodobné, že stejnou obrazovku by mohl dostat i jejich nástupce. Velkou otázkou zatím ale je, jaký procesor bude u tohoto telefonu použit. Mohl by to být nový čipset řady Snapdragon 700 s modemem 5G. Ale nesmíme zapomenout ani na to, že i MediaTek připravil procesor s 5G modemem. Zkrátka a dobře na další informace o specifikacích si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.