Asi není nutné každému jen trochu staršímu mobilnímu uživateli představovat legendární „žiletku“, Motorolu RAZR. Ta v dobách své největší slávy zvládla prodat celosvětově přes 130 milionů kusů (tedy součtem všech modelů této série) a hlavně se stala fenoménem. Plánované oživení této slavné značky je tak očekáváno opravdu velmi netrpělivě a podle dnešních zpráv už je vydání modelu Motorola RAZR 2019 na spadnutí. Telefon totiž prošel certifikací FCC a někteří nepřekonatelní optimisté dokonce čekají oficiální představení už zítra.

Vzhled telefonu nebude moc velkým překvapením, protože jsme už v minulosti měli možnost vidět rendery i první snímky chystaných prototypů tohoto ohebného telefonu. I tak je příjemné si vše potvrdit a z certifikační autority FCC jsme se dočkali hezké řádky snímků telefonu ze všech stran. Takže je jasné, že Motorola RAZR 2019 bude vskutku v zavřeném stavu ultra kompaktním telefonem a jde opravdu o „véčko“ dle očekávání.  Zpracování zad telefonu vypadá na první pohled na uhlíková vlákna s jemnou texturou, takže by mělo jít i o poměrně odolný materiál.

This slideshow requires JavaScript.

Záznamy FCC pak dokonce poodkrývají i část specifikací telefonu, i když v několika ohledech jde jen velmi přibližné rámcové parametry. Proto si troufnu tipnout, že jde stále jen o prototyp a zítřejší představení je nereálné. Ale rád se budu mýlit. Podle FCC má Motorola RAZR 2019 hlavní displej v rozloženém stavu s 6,2 až 6,5-palcovou úhlopříčkou a rozlišením 2142 x 876 pixelů. Sekundární displej pak nabídne 2,7-palcovou úhlopříčku a rozlišení 800 x 600 pixelů.

Procesor bude asi vážně lehce výběhový Snapdragon 710 spolu se 4 GB nebo 6 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti. Baterie je pak s kapacitou 2510 až 2730 mAh a na dnešní poměry vypadá lehce poddimenzovaně, ale uvidíme jak budou oba displeje „nenažrané“. Cena by měla být podle FCC nastavena zhruba někde kolem 1500 dolarů, což na ohebný designový kousek není až tak strašné (tedy vzhledem ke konkurenci). Velmi zásadní je zmínka o dostupnosti, protože evidentně nepůjde jen o exkluzivitu amerického Verizonu (dostupnost listopad/prosinec), ale v lednu by měl telefon dorazit i do Evropy.