Čerstvé modely telefonů Xiaomi CC9 Pro a globální varianta Mi Note 10 už si pomalu začínají podmaňovat trh, tedy alespoň ten fotografický. Protože jak známo Premium Edition telefonu dosáhlo na samotnou špičku foto žebříčku benchmarku DxOMark a dorovnala Huawei Mate 30. Kromě skvělého fotoaparátu se ale Mi Note 10 může pochlubit výborným 6,47-palcovým zakřiveným AMOLED displejem a všichni zasvěcení hned po vydání spekulovali na původem těchto panelů. Dohady ohledně Samsungu nebo LG se nakonec nepotvrdily, protože Xiaomi dnes na sociální síti Weibo potvrdili, že dodavatelem je čínská firma Visionox.

Xiaomi se tedy rozhodli dát košem gigantům a raději sáhli po domácí variantě od méně známé firny. Přesné důvody samozřejmě neznáme, ale svoji roli bude hrát určitě cena a dostupnost, protože pravděpodobně mají u firmy produkční prioritu. Navíc se nejedná o první společnou spolupráci, protože panely Visionox byly použity už u extrémního koncept telefonu Xiaomi Mi MIX Alpha s displejem zatočeným kolem celého těla přístroje s poměrem displeje k tělu telefonu plných 180 %. Firma je vedena výzkumným OLED týmem z prestižní pekingské univerzity Tsinghua (16. místo na světě v žebříčku univerzit, lepší než například Columbia nebo Yale) a Xiaomi tak asi vidí i investici do budoucnosti.

Pro Visionox je totiž OLED displej pro Xiaomi Mi Note 10 teprve třetím projektem vůbec. První byl ohebný prototyp, druhým pak zmíněný Mi MIX Alpha a teprve teď se jedná o masově nasazený produkt a ne jen kusově velmi omezené koncepty. Zatím nemáme k dispozici veškeré testy nového displeje a bude tak velmi zajímavé sledovat jeho srovnání s konkurenčními produkty. Papírově se totiž nejedná o nijak extra jasný displej se 430 nity, ale podle Xiaomi se tato čísla zvedají až na 600 nitů při velmi silném okolním osvětlení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.