Výsledky fotografických testů Xiaomi Mi CC Pro Premium Edition (neboli Mi Note 10 Pro) jsou tak trochu zjevením posledních dní. Protože vyrovnat v benchmarku DxOMark vládce žebříčku Huawei Mate 30 se 121 body a zároveň v podstatě nepřekročit hranice (vyšší) střední třídy je vskutku husarský kousek. Samozřejmě  musíme počkat na přesné výsledky pro standardní verzi, ale Pro už svoji sílu demonstrovalo opravdu ukázkově. Pro Xiaomi je to poprvé, co se jejich telefon dočkal takového ocenění v oblasti mobilní fotografie a jak se říká – s jídlem roste chuť.

Podle obvykle velmi dobře informovaného čínského „leakera“ @Digital Chat Station totiž už čínský gigant pracuje na projektu dalšího telefonu s pěticí zadních foto senzorů, který by měl ještě překonat výkony a výsledky Mi Note 10. Velmi ambiciózní plán, ale v závislosti na poslední vlně úspěchů je jim radno spíše věřit. Navíc možná není představení tohoto telefonu až tak vzdálené, protože o něm údajně Xiaomi hodlají hovořit během konference AIoT, která by se měla konat někdy na konci listopadu. To samozřejmě neznamená přímo vydání modelu, ale dozvíme se aspoň další detaily a podrobnější informace.

Kola spekulací se tak roztočila naplno a čínští analytici se předhánějí v odhadem, o který konkrétní model by se mohlo jednat. Optimisté poukazují na možné Redmi K30, ale na to je přece jen ještě příliš brzy. Každopádně se Xiaomi budou snažit poslat ještě do konce roku na trh nějaký zásadní telefon, takže třeba půjde pravě o tento model s aspirací na útok na fotografické výšiny. Vrabci si opět cvrlikají, že toto nové Xiaomi bude mít opět senzory od Samsungu a možná spolu firmy do určité míry dokonce spolupracují. No, budeme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.