Pořídit si výbornou domácí 3D tiskárnu za slušné peníze už dávno není jen vzdáleným snem hrstky skalních fandů, ale realitou dnešních dní. Levné čínské modely tento sen umožnily a ceny jsou opravdu na zlomku peněz dob nedávno minulých. Samozřejmě jde většinou o DIY (aneb „sestav si sám“), ale to je pro nadšené Bořky Stavitele často ještě bonus navíc. Dnes pro vás máme několik skvělých tiskáren značky Creality z nabídky Aliexpressu, přičemž se jedná o dopravu přímo z českého skladu a jako třešničku na dortu pro vás máme i malý kupón z QR kódu.

Jako první jde na paškál stará známá 3D tiskárna Creality Ender-3 Pro a jedná se o DIY model s parádním poměrem cena výkon. Může však nabídnout velice slušné parametry například s hlavicí MK-10, přesností tisku ±0.1 mm, pracovní tiskovou plochou 220x220x250 mm a podporou celé řady 1.75 mm tiskových strun (tzv. filamentů). Nová technologie magnetického přichycení pak řeší často problematické odstraňování již hotového 3D modelu a rychlé zahřívání na 110℃ v pouhých 5 minutách je také velmi pozitivním číslem pro nadšené modeláře. V akci je za hezkých 183.76 dolarů a pokud byste snad ještě chtěli ušetřit, tak je k mání lehce odlehčený model Creality Ender-3 jen za 159.69 dolarů.

Pokud patříte k pokročilejším, tak se vám bude líbit 3D tiskárna CREALITY CR-10S Pro je sice opět DIY kit k sestavení zákazníkem samotným, ale její parametry a funkce se vymykají běžnému průměrů. Maximální rozměry pro 3D tisk jsou třeba velmi dobrých 300x300x400 mm, tiskárna disponuje vylepšeným automatickým vyrovnáváním, funkcí navázání tisku nebo automatickou detekcí tiskové struny. Nový motherboard V2.4.1 je zárukou ještě přesnější práce a díky značkovému 480W zdroji trvá nahřátí na potřebných 110℃ jen pouhých 5 minut. A potěší určitě i barevný dotykový displej nebo široká podpora tiskových strun (neboli filamentů) včetně materiálů PLA, ABS, TPU nebo karbonových vláken. Cena je pak 460.88 dolarů.

A protože jsme vám slíbili ještě navrch malý kupón, tak stačí naskenovat QR kód výše a můžete ještě ušetřit další 3 dolary z ceny. Nejde o nic masivního, ale každá sleva přece potěší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.