Asi nikdo není na pochybách, že i letos společnost Qualcomm přichystá svou vlajkovou loď mezi procesory, která bude připravena pro příští rok pro prémiové telefony. Samozřejmě se už nějakou dobu ví, že půjde o čipset Snapdragon 865. Ten se už v srpnu/augustě protáhl testy Geekbench s výborným výkonem a výsledky. A to i přesto, že v té době šlo zřejmě o prototyp. Nyní se už také ví, že SD865 bude oficiálně představen na na technologickém summitu, a to 3. prosince/decembra. A díky čínské síti ještě před tímto představením můžeme nahlédnout na některé z parametrů tohoto procesoru.

Podle čínského tipaře bude mít Snapdragon 865 osm jader a bude postaven na 7nm výrobní technologii. Měl by se na trh dostat ve dvou verzích, které mají kódová označení Kona a Huracan. Procesor bude složen ze tří clusterů s jedním, třemi a čtyřmi jádry. Jmenovitě by to mělo být jedno jádro Cortex-A77 s taktem 2,84 GHz, tři jádra Cortex-A77 s taktem 2,42 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz. Jako GPU by měla být použita Adreno 650 taktovaná na 587 MHz.

Přestože je v případě procesoru Snapdragon 865 použito stejné taktování jader jako u SD855, měl by být údajně jeho výkon až o 20% vyšší. Použitá GPU by také měla mít vyšší výkon, a to až o 20%. Čipset bude podporovat UFS 3.0 interní úložiště a LPDDR5 RAM. A dočkat bychom se měli i integrovaného a aktualizovaného modemu 5G. Konkrétně by se mělo jednat o modem Snapdragon X55. A které telefony by měly být mezi těmi prvními, ve kterých se SD865 objeví? Podle tipařů by to mohl být telefon Samsung, případně i Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.