Tím, čím je pro Xiaomi MIUI, tím je pro Oppo Color OS. Ovšem s tou výjimkou, že Xiaomi už distribuuje na svá zařízení stabilní verzi poslední iterace nadstavby. Zatím co společnost Oppo se teprve chystá představit novou verzi Color OS 7. Poslední iterace nadstavby bude představena 20. listopadu/novembra na akci v čínském Pekingu. Ovšem tato verze bude zřejmě určena jen pro čínský trh. Ani ne za týden, a to 26. listopadu/novembra, bude v Indii představena její globální verze. I na tuto indickou akci už Oppo rozesílá pozvánky.

Přiznejme si, že právě Indie znamená pro společnost Oppo, potažmo pro její dceřinku Realme, velké a důležité odbytiště. Telefony Realme jsou tam velice populární a indičtí fanoušci se jistě nenechají ochudit o své speciální oficiální představení nadstavby Color OS 7. Samozřejmě asi není nutno připomínat, že letošní iterace je nástupcem verze Color OS 6 a nabídne celou řadu nových funkcí a vylepšení. Proslýchá se také, že telefony značky Realme budou mít tuto nadstavbu mírně upravenou tak, aby připomínala spíš čistý Android.

Nová verze nadstavby bude s nejvyšší pravděpodobností postavena na operačním systému Android 10 a nejdřív se dostane na telefony novějšího vydání a přístroje střední třídy. Starší a levnější modely ji dostanou později a je dost možné, že pro tyto přístroje nebude založena na poslední verzi Androidu. Přesný seznam telefonů a ani harmonogram aktualizace zatím zveřejněn nebyl. Tipaři však odhadují, že by se tak mohlo stát 20. listopadu/novembra při oficiálním představení telefonu Realme X2. Není také známo, jaké konkrétní nové funkce nebo vylepšení lze od Color OS 7 očekávat. Ale jistě to bude slušný posun od předchozí verze nadstavby, i když některé z funkcí asi zůstanou zachovány.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.