Společnost BOE Display patří mezi přední výrobce displejů na světě. Vybudovala si slušné renomé v produkci LCD panelů a nedávno dokonce vyvinula technologii pro tyto displeje, která do nich umožní integrovat snímač otisků prstů. To bylo donedávna možno jen u OLED panelů. Několikrát se také pokusili zabrousit do segmentu OLED displejů, ale v tomto směru stále zůstávají za špičkami v tomto oboru, kterými jsou společnosti Samsung a LG. Ovšem nyní se snaží pokročit i v tomto odvětví a údajně v říjnu/októbri letošního roku zahájili masovou výrobu micro OLED panelů. Společnost BOE prý také nyní hledá partnery pro spolupráci na širším využití micro LED obrazovek.

Masové výrobě micro LED panelů předcházel vývoj této technologie, kterou společnost BOE Display představila letos v květnu/máji. Jednalo se o inovativní řešení 0,39 palcového micro OLED AR displeje s vysokou jemností až 5644 PPI. Tato technologie byla původně určena pro použití v dalekohledech, ale nyní ji BOE využívá i pro AR a VR brýle, ale také pro projektory u dronů.

Micro LED používá samostatné podsvícení v emisní vrstvě, podobně jako je tomu u OLED panelů, které vyzařují samy. To je opak LCD panelů, které pro podsvícení potřebují speciální moduly difuzérů a polarizátorů. V případě micro LED displejů lze dosáhnout velmi vysokého kontrastu, extrémní černé a také vyššího a stabilnějšího jasu než u OLED displejů. Dále také červené, zelené a modré pixely micro LED panelů nemají problémy s rozpadem jasu. Přestože jde o poměrně inovativní technologii a BOE zahájila masovou výrobu, může ještě několik let trvat, než se skutečně výrazně rozšíří a začne více využívat. A to i přesto, že společnost Samsung už tuto technologii použila u své televize Wall TV.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.