Fenomén 5G nenechává v klidu mnohé výrobce chytrých telefonů. Mezi ně patří i společnost HMD Global, která údajně chystá hned dva Nokia telefony s 5G. Jedním z nich by měl být model Nokia 8.2. O něm se už sice kdysi mluvilo jako o možném adeptovi na podporu 5G sítí s tím, že v přípravách by mohl být i model PureView 5G. O tom už ale výrobce taktně mlčí. Naopak se začínají spíš šířit zvěsti právě o modelu 8.2.

Svého času prosákly na síť zvěsti, že Nokia 8.2 bude mít dvě verze, a to se 4G a pak i s 5G. Tipaři také tvrdili, že bude mít pop-up kameru a mohl by používat nový procesor z dílen Qualcomm „sedmistovkové“ řady s vestavěným modemem 5G. Svými dalšími parametry by měl spadat spíše do střední třídy. Dnes, podle stránek Nokiapoweruser však HMD Global pracuje jen na verzi s podporou 5G sítí. Telefon by měl být uveden v příštím roce a zdá se, že by se tak mohlo stát na veletrhu MWC 2020. Tato předpověď zní poměrně logicky, protože Nokia na tomto veletrh pravidelně představuje hned několik svých novinkových telefonů.

Odhadované parametry

Tipaři ze stránky NPU také odhadují některé z parametrů tohoto přístroje. V podstatě se přiklánějí k tomu, že telefon skutečně bude mít pop-up přední kameru a díky tomu získá větší užitnou plochu displeje. Rozlišení selfie kamery by mohlo být až 32 MPix. Odhadují také, že výrobce použije nový čipset Snapdragon 735, který bude mít integrovaný modem 5G. Spekuluje se i o zadním fotoaparátu, který by mohl mít čtyři snímače uloženy do kruhového modulu. Primární senzor by údajně mohl mít rozlišení 64 MPix. A i když je to zatím docela předčasné, je odhadována i cena Nokia 8.2. Tipaři si myslí, že se výrobce bude držet své strategie cenově dostupných přístrojů a proto by se cena chystaného telefonu mohla pohybovat kolem 500 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.