Čínský svátek konzumu Singles Day je i ideální příležitostí k nějakému tomu zásadnímu prohlášení a dnes jedno takové učinil i šéf značky Honor, pan George Zhao, během livestreamového přenosu. A tímto zásadním prohlášením není nic jiného, než potvrzení data oficiálního představení vlajkového modelu Honor V30. Všechny jeho modely by navíc měly podporovat i 5G sítě, což je pro asijského fanouška asi pozitivní zpráva, což nás všechny ostatní v banánových republikách bez 5G to nechává zcela chladnými. Navíc si 5G tvůrci samozřejmě nechají dobře zaplatit, takže se očekává vyšší cena v porovnání s minulou generací Honor V20, které už také nepatřily zrovna k levným kouskům na trhu.

Vlajkové Honory se v poslední době vyznačovaly i velmi dobrými výsledky fotoaparátů a Honor V30 bude chtít na toto tvrzení dát další razítko. Měl by totiž dostat do vínku nový algoritmus na fotografie a technologie „Camera Matrix“ slibuje ještě lepší a radostnější snímky. Tato technologie byla patentována spolu s Cine Lens od mateřského Huawei už v červenci a zatím o ní nemáme žádné konkrétní podrobnosti. Cine Lens, nebo spíše Cine Camera vylepšovaly ultra-široké schopnosti senzorů Huawei Mate 30 Pro včetně snímání 4K videa se 60 fps a nahrávání 7680 fps slow-motion. Takže uvidíme, čím se budou moci pochlubit nové Honory.

Honory V30 a V30 Pro tak určitě budou chtít zaútočit na čelo žebříčku a foto výbava by měla mimo jiné zahrnovat 60 Mpix hlavní senzor. Telefony údajně také mimo jiné dostanou displej s 90 Hz obnovovací frekvencí a moderním designovým „průstřelem“, 4000 mAh kapacitu baterie, 22.5W rychlo-nabíjení u základního modelu nebo 40W drátové / 15W bezdrátové nabíjení i Pro varianty. Zatím je těžké odhadovat, zda se řada V30 vůbec dostane ven z Číny, protože ne všechny Honory jsou poslány na vandr do světa a situace kolem složitostí s Google Services tomu jistě nepřidá. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.