Herní telefon Asus ROG Phone 2 byl uveden zhruba v polovině letošních prázdnin s procesorem Snapdragon 855 Plus a mnoha herními vychytávkami. Rázem se dostal na soupisku nejlepších herních přístrojů na trhu a dokonce dobře zabodoval i ve foto testech serveru DxOMark. Byla by tedy jistě škoda, kdyby se mu nedostalo aktualizace na operační systém Android 10. A protože Asus už zapracoval na vývoji stabilní verze systému Android 10 pro svou vlajkovou loď ZenFone 6, otevírá se i prostor pro testery, kteří by si chtěli vyzkoušet beta verzi letošní iterace Androidu na svém ROG Phone 2.

Herní telefon Asus ROG Phone 2 se tak stává druhým přístrojem společnosti, na který je připraven letošní Android. Pravda, zatím jde jen o beta verzi, ale někde se začít musí. Majitelé tohoto herního stroje, kteří by si chtěli vyzkoušet funkčnost uzavřené beta verze ZenUI postavené na systému Android 10 se mohou přihlásit do testovacího projektu. Samozřejmě i toto beta testování má několik podmínek, které je třeba splnit.

První podmínkou je, logicky, mít svůj vlastní ROG Phone 2 (ZS660KL). Musíte se přihlásit do komunity ZenTalk a aktivně se účastnit v diskuzích. Musíte bý také připraveni poskytnout podrobné informace o vašem přístroji včetně IMEI, sériového čísla a aktuálního firmware pro nastavení beta testu. Nedílnou součástí podmínek je také znalost angličtiny aspoň na té úrovni, abyste mohli poskytovat výrobci zpětnou vazbu z průběhu testování. Pokud budete vybráni mezi beta testery budete se muset podílet na testování každé beta verze a testovat ji denně. Hlásit případné chyby ve správném formátu. Je toho ale ještě o něco málo víc a veškeré podrobnosti najdete zde. Pokud jste se i přesto rozhodli, že se do testování pustíte, zaregistrujte se zde a následně vyplňte registrační formulář. Pak stačí jen počkat, zda budete mezi testery vybrání a dostanete testovací betu na váš telefon.